خرده فروشی های امریکا؛ قربانیان برنامه های ترامپ علیه چین

خرده فروشی های امریکا؛ قربانیان برنامه های ترامپ علیه چین
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، شبکه سی بی اس بامداد سه شنبه گزارش داد، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در آخرین اقدامات خصمانه علیه چین، پکن را به اجرای تعرفه ۱۰ درصدی به ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار بر کالاهای چینی تهدید کرد. به گفته ترامپ طرح تعرفه تنبیهی چین از اول ماه سپتامبر (۱۰ […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

شبکه سی بی اس بامداد سه شنبه گزارش داد، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در آخرین اقدامات خصمانه علیه چین، پکن را به اجرای تعرفه ۱۰ درصدی به ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار بر کالاهای چینی تهدید کرد.

به گفته ترامپ طرح تعرفه تنبیهی چین از اول ماه سپتامبر (۱۰ شهریور) اجرا خواهد شد.

کارشناسان اقتصادی بر این باورند با اجرایی شدن تعرفه های جدید، واردکنندگان آمریکایی  باید ۱۰ درصد مالیات بیشتر پرد اخت کنند و خرده فروشان نگران هستند که این اقدام هزینه های مصرف کننده را افزایش و رشد اقتصادی را کاهش دهد.

براساس گزارش شرکت چالنجر گری، آخرین دور تعرفه ها مستقیماً از آنچه تاکنون توسط کاخ سفید به مصرف کنندگان تحمیل شده، بسیار بیشتر است. خرده فروشان ایالات متحده در حال حاضر بیشترین آمار از دست دادن شغل خود به علت ورشکستگی طی یک دهه اخیر را داشته اند.

به گفته شرکت چالنجر گری، آمار از دست دادن شغل در میان خرده فروشان آمریکا نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است.

آمریکا در حال حاضر بر ۲۵۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از چین تعرفه ۲۵ درصدی وضع کرده و تعرفه‌های جدید تقریبا تمام محصولات وارداتی از چین را در بر خواهد گرفت.

پکن نیز در پاسخ به تهدیدات رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرده چنانچه ترامپ وعده خود مبنی بر اعمال تعرفه ۱۰ درصدی بر ۳۰۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از چین را اجرایی کند این کشور  نیز مقابله به مثل خواهد کرد.

وزارت بازرگانی چین ضمن مخالفت شدید با تصمیم رییس جمهوری آمریکا افزود: پکن نیز مجبور است برای دفاع از منافع خود اقدام متقابل انجام دهد.

چین و آمریکا تا کنون ۱۲ دور مذاکرات تجاری کرده اند اما هنوز به نتیجه نرسیده اند. در آخرین نشست دو کشور که چهارشنبه گذشته در شانگهای پایان یافت دو طرف تصمیم گرفتند که دور سیزدهم این مذاکرات را در ماه آینده میلادی در آمریکا از سر بگیرند.