خبر هک مجدد صرافی کریپتوپیا (Cryptopia) شایعه یا واقعیت است؟!

خبر هک مجدد صرافی کریپتوپیا (Cryptopia) شایعه یا واقعیت است؟!
خلاصه اخبار

خبرهایی در خصوص کریپتوپیا (Cryptopia) صرافی واقع در نیوزیلند که اوایل سال جاری به دلیل نفوذ امنیتی در سرخط اخبار بود مجددا به گوش رسیده است. طبق گفته یکی از کاربران سایت ردیت، وبسایت این صرافی حدود ۸ ساعت می‌باشد که از دسترس خارج شده است و دلیل آن، تعمیرات سایت ذکر شده است. این کاربر بیان کرد:

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، کریپتوپیا حدود ۸ ساعت از دسترس خارج شده است. آیا دوباره هک شده است؟ امروز صبح از خواب بیدار شدم تا بررسی کنم که آیا کریپتوپیا در خصوص جفت های معاملاتی جدید به روزرسانی انجام داده است یا خیر. هنگامی که به سایت اصلی کریپتوپیا رفتم نوشته شده بود: نترسید! در حال حاضر مشغول تعمیر سایت هستیم. از صبر شما متشکریم و برای مشکل به وجود آمده پوزش می‌طلبیم.
به علاوه، یکی از کاربران توییتر نیز اذعان کرد که وبسایت کریپتوپیا حدود ۴۸ ساعت از دسترس خارج می‌باشد. قابل ذکر است که نگرانی پیش آمده به دلیل ارائه هیچگونه اعلام از جانب کانال های شبکه های اجتماعی این صرافی است نظیر توییتر و دیسکورد است.

خبر هک مجدد صرافی کریپتوپیا (Cryptopia) شایعه یا واقعیت است؟!

آخرین به روزرسانی این صرافی در توییتر در تاریخ ۲۶ آوریل بود که طی آن، این پلتفرم کاربران را از تعمیرات یک ساعته سایت مطلع کرده بود.

خبر هک مجدد صرافی کریپتوپیا (Cryptopia) شایعه یا واقعیت است؟!

این امر باعث شده است تا برخی افراد گمان کنند که این صرافی دوباره هک شده است و یا این تیم با توجه به هک پیشین کاربران خود را از دست داده است. یکی از کاربران در توییتر نیز بیان کرد:
فکر کنم فرار کرده اند. هیچ راه ارتباطی و هیچ خبری در خصوص صرافی نمی‌دهند. رفتاری غیرحرفه ای از تیم غیرحرفه ای. اگر برگردند (که به آن شک دارم) کوین های خود را در مکان ایمن تری قرار خواهم داد. دیگر به این صرافی برنمی‌گردم.
کاربر دیگری بیان کرد:
من تمام کوین های خودم را با بیت کوین معامله کردم و قبل از آنکه فرار کنند، بیت کوین خود را از این صرافی آشغالپیا برداشت کردم.
کاربر دیگری در توییتر گفت:
چطور این تعمیرات را اعلام نکردید یا اینکه اجازه نمی‌دهید حساب های خود را مشاهده کنیم؟ آیا دوباره هک شدید؟ لطفا شفاف سازی کنید.

منبع: mihanblockchain.com