خبر خوش برای بیت کوین؛ قراردادهای اتی بکت (Bakkt) سرانجام تاییدیه گرفت!

خبر خوش برای بیت کوین؛ قراردادهای اتی بکت (Bakkt) سرانجام تاییدیه گرفت!
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، اولین تاییدیه از جانب CFTC برای قراردادهای اتی بیت کوین به بکت (Bakkt) اعطا شد. قراردادها از ماه اینده در تاریخ ۲۳ سپتامبر یا ۱ مهر ماه به معامله خواهند پرداخت. برنامه ریزی بکت (Bakkt) برای عرضه بکت (Bakkt) که یکی از زیرمجموعه های صرافی بین قاره […]

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

اولین تاییدیه از جانب CFTC برای قراردادهای اتی بیت کوین به بکت (Bakkt) اعطا شد. قراردادها از ماه اینده در تاریخ ۲۳ سپتامبر یا ۱ مهر ماه به معامله خواهند پرداخت.

برنامه ریزی بکت (Bakkt) برای عرضه

بکت (Bakkt) که یکی از زیرمجموعه های صرافی بین قاره ای (ICE) است و مالک بورس اوراق بهادار نیویورک می‌باشد، از جانب کمیسیون معاملات اتی کالای امریکا (CFTC) برای قراردادهای اتی بیت کوین موفق به دریافت اولین تاییدیه شد.

این قراردادها به سازمان ها امکان خواهد داد تا حق خرید و فروش بیت کوین در دوره های زمانی مختلف را داشته باشند و در حالی که به عنوان ابزار برای استراتژی های پیچیده تر معاملاتی عمل می‌کنند، در معرض دارایی ها قرار بگیرند.

برخلاف قراردادهای اتی بیت کوین فعلی صرافی شیکاگو (CME) که به صورت نقد انجام می‌شوند، قراردادهای فیزیکی می‌توانند به عنوان “مکانیزم کشف قیمت شفاف” عمل کنند. روش های کشف قیمت با حضور شرکت کنندگان سازمانی بسیار ضروری و مهم می‌باشد، مخصوصا اگر گزارش های مبنی بر این موضوع را در نظر بگیریم که ۹۵ درصد حجم معاملات، واش ترید (معاملات تقلبی) است.

اداره خدمات مالی ایالت نیویورک به شرکت اعتباری بکت (Bakkt) تاییدیه اعطا کرد تا بیت کوین را برای این قراردادها ذخیره کند. این بیت کوین توسط ۱۲۵ میلیون دلار بیمه و محافظت خواهند شد.

قانونگذاران دودل می‌باشند

تا اواسط سال جاری، قانونگذاران در خصوص اعطای تاییدیه به قراردادهای اتی بیت کوین نامطمین بودند. استیون منوچین (Steven Mnuchin) وزیر خزانه داری امریکا در ماه جولای گفت:

ارزهای دیجیتال به عنوان مثال بیت کوین برای پشتیبانی از میلیاردها دلار فعالیت غیرقانونی نظیر جرایم سایبری، فرار از مالیات، اخاذی، باج افزارها، قاچاق مواد مخدر به کار گرفته شده اند.

این قراردادهای اتی، ابزارهای مالی قابل اعتماد را بر اساس ارزهای دیجیتال ریسکی و قانونمند نشده ایجاد می‌کنند. بدین ترتیب، جای تعجبی ندارد که کل اژانس های دولتی ناظر بر این صنعت شامل SEC، FinCEN، IRS و CFTC در حالت هشدار باشند.

تاییدیه بکت (Bakkt) بیانگر لحظه تاریخی در صنعت کریپتو می‌باشد که طی ان، اولین تاییدیه قراردادهای اتی فیزیکی اعطا شده است.

قبل از بکت، لجر اکس (LedgerX) در اواخر ماه ژوین مدعی دریافت تاییدیه CFTC برای قراردادهای اتی کریپتو بود. اما پس از انکه CFTC بیان کرد لجر اکس تمام تاییدیه های ضروری را دریافت نکرده است، عرضه قراردادهای اتی به تعویق افتاد. پس از ان، مدیرعامل لجر اکس به طور عمومی CFTC را تهدید به شکایت و اقدامات قانونی کرد. در این بین، رقیب های دیگر بکت یعنی اریس اکس (ErisX) و SeedCX هنوز منتظر چراغ سبز CFTC می‌باشند.

قراردادهای بکت از تاریخ ۲۳ سپتامبر یا ۱ مهر ماه انجام معاملات را شروع خواهند کرد و قراردادهای اتی به صورت روزانه و ماهانه در صرافی های شریک بکت یعنی ICE Futures و ICE Clear ارایه خواهد شد.

این خبر موجب افزایش قیمت بیت کوین شد به طوری که با انتشار این خبر، قیمت بیت کوین افزایش یافت و به ۱۰,۵۱۴ دلار رسید. در حال حاضر بیت کوین بر روی قیمت ۱۰,۳۴۹ دلار معامله می شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها