حمله ۵۱ درصدی دو استخر ماینینگ به بلاکچین بیت کوین کش

حمله ۵۱ درصدی دو استخر ماینینگ به بلاکچین بیت کوین کش
خلاصه اخبار

بنابه گزارش توییتری Guy Swann، مجری پادکست Cryptoconomy، در تاریخ ۲۴ می، دو ماینر به بلاکچین بیت کوین کش (BCH) حمله ۵۱ درصدی انجام داده‌اند. یک حمله ۵۱ درصدی زمانی اتفاق می‌افتد که یک نفر اکثریت قدرت ماینینگ یک شبکه بلاکچین مبتنی بر اثبات کار (POW) را در کنترل خود داشته باشد. واین بدین معناست که اکثریت […]

بنابه گزارش توییتری Guy Swann، مجری پادکست Cryptoconomy، در تاریخ ۲۴ می، دو ماینر به بلاکچین بیت کوین کش (BCH) حمله ۵۱ درصدی انجام داده‌اند.

یک حمله ۵۱ درصدی زمانی اتفاق می‌افتد که یک نفر اکثریت قدرت ماینینگ یک شبکه بلاکچین مبتنی بر اثبات کار (POW) را در کنترل خود داشته باشد. واین بدین معناست که اکثریت تایید کنندگان بلاک می‌توانند از استخراج بقیه کاربران جلوگیری کنند و برخی تراکنش‌ها را برگردانند.

در حالی  که بسیاری بر این باورند که یک حمله ۵۱ درصدی باید باید با مقاصد خرابکارانه صورت بگیرد، اما در مورد این کیس دو استخر استخراج تلاش کردند که مانع دستیابی یک گروه ناشناس به مقداری کوین به علت یک بروزرسانی نرم‌افزاری که در اصل اپدیتی برای سرقت بوده، شوند.

بنابه گفته‌های Swann، دو استخر استخراج BTC.com و BTC.top که در مجموع اکثریت کنترل شبکه بیت کوین کش را در اختیار دارند، این حمله را با هدف متوقف کردن یک ماینر ناشناس که قصد داشت کوین‌هایی را که به دنبال هارد فورک می ۲۰۱۷ به یک ادرس (که هرکسی می توانست ان را خرج کند) منتقل شده بود، خرج کند، صورت گرفت. در توییت Swann امده است:

زمانیکه یک ماینر ناشناس، قصد داشت کوین‌ها را برای خود بردارد، استخرهای BTC.com و BTC.top متوجه شدند و فورا تصمیم به بازگرداندن بلاکچین و حذف تراکنش‌های مربوط به ان گرفتند و تراکنش‌های خودشان را جایگزین کردند و همان کوین های P2SH را خرج کردند و خیلی چیزهای دیگر…بنابراین دو ماینر به صورت محرمانه و بدون هیچ دردسری بنابه تصمیم خودشان، دو بلاک و تراکنش‌های دیگران را حذف کردند و تراکنش‌های خودشان را جایگزین ان‌ها کردند.

 

حمله ۵۱ درصدی از انجا که به مقدار عظیمی قدرت محاسباتی نیاز دارد و به واسطه ان شبکه به خطر می‌افتد و می‌تواند موجب ریزش کاربران می‌شود، در کل یک گزینه غیر مطلوب و زیانبار برای باز پس گیری دارایی‌های از دست رفته به شمار می رود.

بر اساس امار موجود در Coin.Dance، دو استخر BTC.top و BTC.com در مجموع ۴۳ درصد از قدرت استخراج شبکه بیت کوین کش را در اختیار دارند.

بنا به گزارش Cointelegraph اتریوم کلاسیک (ETC) در ژانویه امسال مورد حمله ۵۱ درصدی قرار گرفت. محققان صرافی Gate.io گزارش دادند که مهاجم ۴ تراکنش را برگرداند که موجب از ذست رفتن ۵۴۲۰۰ ETC‌ شد. صرافی قول داد که ضرر کاربران مورد حمله قرار گرفته را جبران کند و از مابقی پلتفرم های مبادلاتی خواست که ادرس مهاجم را بلاک کنند.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.