حمله تروریستی در سیستان و بلوچستان

حمله تروریستی در سیستان و بلوچستان
خلاصه اخبار

روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: یک دستگاه اتوبوس حامل مرزبانان پس از اتمام ماموریت در جاده خاش- زاهدان هدف حمله انتحاری قرار گرفت. بنابر این اطلاعیه، در این حمله انتحاری که با استفاده از یک دستگاه خودرو مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه صورت پذیرفت، جمعی از حافظان مرزهای میهن اسلامی شهید و تعدادی نیز زخمی شدند. خبرگزاری فارس تعداد سرنشینان اتوبوس را ۴۰ نفر اعلام کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای از حمله انتحاری تروریست‌های تکفیری به اتوبوس حامل رزمندگان اسلام و شهادت و مجروح شدن جمعی از حافظان مرزهای میهن اسلامی در جاده خاش- زاهدان در شامگاه روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سپاه نیوز، متن اطلاعیه قرارگاه قدس به این شرح است:در پی شکست سخت استکبار جهانی از مردم شریف و قهرمان ایران در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی و راهپیمایی باشکوه و دشمن شکن ۲۲ بهمن ماه، تروریست‌های تکفیری و مزدوران سرویس‌های اطلاعاتی وابسته به نظام سلطه و استکبار برای تلخ کردن کام ملت ایران، شامگاه روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه، یک دستگاه اتوبوس حامل رزمندگان غیور اسلام را که پس از اتمام ماموریت مرزبانی از منطقه، عازم موطن خود بودند، در جاده خاش- زاهدان هدف حمله انتحاری قرار دادند.در این حمله انتحاری که با استفاده از یک دستگاه خودرو مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه صورت پذیرفت، جمعی از حافظان مرزهای میهن اسلامی شهید و تعدادی نیز زخمی شدند.» همچنین خبرگزاری فارس تعداد سرنشینان اتوبوس را ۴۰ نفر اعلام کرده بود. ایرنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشت: «گفته می‌شود دست‌کم ۲۰ نفر شهید و ۲۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.»


«جیش‌العدل» برعهده گرفت

همچنین به گزارش ایسنا، گروهک تروریستی موسوم به «جیش‌العدل» در کانال تلگرامی خود مسوولیت این عملیات تروریستی را برعهده گرفته است.