حمایت قزاقستان از تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت

حمایت قزاقستان از تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت
خلاصه اخبار

وزیر انرژی قزاقستان اعلام کرد این کشور از تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت حمایت می‌کند.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، خبرگزاری رویترز از مسکو، کنات بزومبایف اعلام کرد که کشورش از تمدید توافق سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش برای کاهش تولید نفت تا پایان سال جاری میلادی حمایت می‌کند.وی افزود: قزاقستان با تولید روزانه یک میلیون و ۷۶۰ هزار بشکه نفت، تاکنون در سال جاری میلادی بیش از مقدار متعهد شده در توافق اوپک و غیر اوپک، تولید خود را کاهش داده است. سهمیه تولید قزاقستان طبق توافق یاد شده، یک میلیون و ۸۶۰ هزار بشکه در روز است.
وزیر انرژی قزاقستان گفت: من کاملا با همکاران (از روسیه و عربستان) موافقم که توافق باید تمدید شود. بزومبایف افزود: ما باور داریم که توافق باید تا پایان سال جاری میلادی تمدید شود.

وی اعلام کرد: جنگ تجاری که رشد اقتصاد جهانی را تهدید می‌کند و همچنین نامتوازن بودن بازار که افزایش اخیر ذخیره‌سازی نفت نشانه آن است، قیمت نفت را تهدید می‌کند. وزیر انرژی قزاقستان گفت: تمدید توافق می‌تواند کاهش سطح ذخیره‌سازی مواد هیدروکربوری به سطح میانگین پنج ساله را تضمین کند. بزومبایف همچنین اعلام کرد که می‌توان درباره جزئیات توافق، از جمله لزوم کاهش بیشتر تولید، در آینده تصمیم گرفت و میزان تولید را به‌طور منظم و بسته به عوامل بازار، دوباره تنظیم کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.