حل مشکل نقدینگی بخش مولد اقتصاد با کمک بازار سرمایه

حل مشکل نقدینگی بخش مولد اقتصاد با کمک بازار سرمایه
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه، رضا رحمانی در جمع خبرنگاران گفت: صادرات امروز پیشران تحقق رونق تولید محسوب می شود و برای تولید کننده هم تولید بدون فروش و صادرات معنا ندارد و ما هم این موضوع را با برنامه های مختلف پیگیری می کنیم. وی یکی از مشکلات روزمره […]

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه، رضا رحمانی در جمع خبرنگاران گفت: صادرات امروز پیشران تحقق رونق تولید محسوب می شود و برای تولید کننده هم تولید بدون فروش و صادرات معنا ندارد و ما هم این موضوع را با برنامه های مختلف پیگیری می کنیم.

وی یکی از مشکلات روزمره واحدهای تولیدی را نقدینگی و سرمایه در گردش برشمرد و گفت : این مشکل هم در قالب احکام بودجه مثل تبصره ۱۸ ، تسهیلات نظام بانکی و بازار سرمایه قابل حل است.

وزیر صمت توضیح داد : تصمیماتی سال قبل برای این منظور عملیاتی شده و امسال هم نیاز واحدها را بر اساس تولید سال قبل برآورد ، اعلام و در کارگروه های ذیربط دولت مطرح شد و پیگیری می شود.

وی افزود: در حوزه مواد اولیه هم تامین ریال برای آن بخش عمده ای که داخلی است و ارز برای آن مقداری کمی که وارداتی است یکی از اولویت های ما است .

رحمانی حل مشکلات واحدهای تولیدی را مهم ترین اولویت وزارت صمت برشمرد و اظهار داشت: در شرایط جدید حضور در استان ها و شهرستان ها و دیدار با صنعتگران و بررسی مسایل و مشکلات از اهدافی است که پیگیری می کنیم.

وی افزود: خوشبختانه تولید کننده آمادگی دارد و پا به کار است و این وظیفه همه ما است تا واحدهای تولیدی بتوانند با حل مشکلات پای کار بیایند.

رحمانی تاکید کرد: امروزایجاد یک شغل برای رفع بیکاری یک جوان در کشور باید یک پروژه محسوب شود و این دغذغه دولت و تمامی مسئولان است. کشور منابع کم ندارد و باید بهینه و بر اساس شاخص هایی مانند اشتغال ، صادرات و ارزآوری و قطع وابستگی تخصیص داده شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.