حق عضویت صرافان برای حضور در بازار متشکل ارزی مشخص شد

حق عضویت صرافان برای حضور در بازار متشکل ارزی مشخص شد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، محمود شکسته‌بند با اشاره به جلسه شب گذشته صاحب‌نظران، صرافان و اعضای هیات مدیره بازار متشکل ارزی با رییس کل بانک مرکزی گفت: این جلسه در مجموع به مسایل مرتبط با شرکت بازار متشکل ارزی پرداخت و ایین نامه‌ها و مقررات مرتبط با ان با حضور رییس […]

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، محمود شکسته‌بند با اشاره به جلسه شب گذشته صاحب‌نظران، صرافان و اعضای هیات مدیره بازار متشکل ارزی با رییس کل بانک مرکزی گفت: این جلسه در مجموع به مسایل مرتبط با شرکت بازار متشکل ارزی پرداخت و ایین نامه‌ها و مقررات مرتبط با ان با حضور رییس کل بانک مرکزی بررسی شد.

مدیرعامل شرکت بازار متشکل ارزی افزود: بر اساس تصمیم جدیدی که در نتیجه تعامل بازار متشکل ارزی با صرافان صورت گرفت، حق عضویت صرافی‌ها برای حضور در این بازار، ۲۵ میلیون تومان تعیین شد تا صرافان بیشتری بتوانند در این بازار به فعالیت بپردازند؛ بر این اساس تقریباً همه صرافی‌ها می‌توانند عضو شوند، چراکه حق عضویت کاهش یافته و برخی صرافی‌هایی که گلایه داشتند به دلیل حق عضویت بالا امکان حضور ندارند، می‌توانند اکنون وارد شوند.

وی تصریح کرد: تصور ما بر این است که بین ۶۰ تا ۷۰ صرافی حتی حساب بانکی خود را نیز برای حضور در بازار متشکل ارزی باز کرده‌اند و مابقی نیز در حال گشایش و افتتاح حساب و تکمیل و تشکیل پرونده هستند.

شکسته‌بند ادامه داد: تمامی مقدمات برای اجرای ازمایشی بازار متشکل ارزی فراهم شده و امیدواریم به زودی بتوانیم شاهد راه‌اندازی این بازار باشیم؛ این احتمال البته وجود دارد که در اوایل تیر، این بازار اغاز به کار کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

برچسب‌ها