حفاری چاهی به اندازه قله اورست در چین برای دسترسی به نفت خام

حفاری چاهی به اندازه قله اورست در چین برای دسترسی به نفت خام
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، رسانه‌های چین گزارش دادند حفاری چاه لونتان وان در میدان نفتی تریم استان شین جیانگ در شمال غربی چین، روز پنج‌شنبه پایان یافت. با توجه به پیچیدگی ساختار زمین‌شناسی این منطقه و دمای بالای هوا، بیش از یک سال طول کشید تا پتروچاینا حفاری این چاه را […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، رسانه‌های چین گزارش دادند حفاری چاه لونتان وان در میدان نفتی تریم استان شین جیانگ در شمال غربی چین، روز پنج‌شنبه پایان یافت. با توجه به پیچیدگی ساختار زمین‌شناسی این منطقه و دمای بالای هوا، بیش از یک سال طول کشید تا پتروچاینا حفاری این چاه را به پایان برساند. برای تصور عمق این چاه تازه حفاری شده، می‌توانید آن را با بلندترین قله دنیا، اورست مقایسه کنید. ارتفاع اورست ۸۸۴۸ متر است. پتروچاینا اعلام کرد آنها اساسا اورست را در زیر زمین حفاری کرده‌اند. این چاه جدید از رکورد قبلی این منطقه عمیق‌تر است. این رکورد در دست شرکت سینوپک بود که در فوریه به پایان رسید و در همین میدان نفتی قرار دارد و حالا دومین چاه عمیق آسیا با عمق ۸۵۸۸ متر در زیرزمین است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.