حضور فین‌تک‌ها و استارتاپ‌ها یک برد دوگانه برای بازار سرمایه

حضور فین‌تک‌ها و استارتاپ‌ها یک برد دوگانه برای بازار سرمایه
خلاصه اخبار

شاپور محمدی در روزجاری ضمن بازدید از روند برگزاری فین‌استارز، حضور فین تک‌ها و استارتاپ‌ها را یک برد دوگانه برای بازار سرمایه دانست و بیان داشت باید برای پیشرفت هر چه بهتر و بیشتر این حوزه تلاش کنیم.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری با اقتصاد، شاپور محمدی در گفت‌وگو با روابط عمومی فرابورس ایران گفت: بازار سرمایه از ورود تکنولوژی‌های نوین فرصت‌های جدیدی کسب می‌کند؛ این امر موجب می‌شود تا موقعیت‌های ویژه و ممتازی برای بازدهی و کسب سود برای فعالان این بازار رقم بخورد و در عین حال شرکت‌هایی که در حوزه تکنولوژی نیازمند استفاده از دستاوردها و نوآوری‌ها هستند، بتوانند از این فرصت‌ها بهره ببرند.

به گفته وی حضور تکنولوژی‌ها‌ی مالی، فین‌تک‌ها و استارت‌آپ‌ها در این بازار برای ما یک برد دوگانه است.

محمدی در خصوص میزان موفقیت‌ استارت‌آپ‌ها در بازار ایران و مقایسه آن با سایر کشورها، عنوان کرد: در روز افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه فاینکس با حضور وزیر اقتصاد به غرفه‌ای رفتیم که شرکت حاضر در آنجا توضیح داد از سرمایه کمتر از یک میلیارد تومان به سرمایه بیش از 40 میلیارد تومانی رسیده‌است.

حضور فین‌تک‌ها و استارتاپ‌ها یک برد دوگانه برای بازار سرمایهوی ادامه داد: به نظر من این دستاورد بزرگی است و اگر افراد بتوانند چنین ثروت‌آفرینی و خلق ارزشی داشته باشند توفیقات خوبی در زمینه تقویت اقتصاد دانش‌بنیان در کشور به دست می‌آید.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره سرعت رشد استارت‌آپ‌ها و فین‌تک‌ها در کشور، گفت: در مورد کارهایی که نوآورانه است و لزوما از کشورهای دیگر نیز تقلید نشده، باید بیشتر کار کنیم و وقت بگذاریم، یعنی کارهایی که کاملا ایرانی و در عین حال نوآورانه است؛چراکه دنیا با شتاب بالایی در این زمینه جلو می‌رود و بازار سرمایه ما نیز نیاز دارد که جایگاه این شرکت‌ها در این بازار بیشتر باز شود.  

منبع: baeghtesad.com