حذف محدودیت خرید شرکت‌های کارگزاری‌ها و پرسنل آن‌ها

حذف محدودیت خرید شرکت‌های کارگزاری‌ها و پرسنل آن‌ها

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سنا، از سال 85 و بر اساس ماده 31 آیین نامه معاملات بورستهران ، شرکت های کارگزاری، مدیران و پرسنل آن محدودیت هایی در خرید سهام داشتند به طوری که شرکت های کارگزاری به اندازه سرمایه ثبت و پرداخت شده یا 70 درصد حقوق صاحبان سهام (هر کدام که کمتر باشد)، امکان خرید سهام به نام شرکت کارگزاری را داشتند. مدیران وافراد شاغل در بدنه کارگزاری نیز صرفا مجاز به خرید سهام تا سقف 250 میلیون ریال هستند.
هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار امشب با بررسی این ماده، مصوب کرد که شرکت های کارگزاری فاقد مجوز کارگزار /معامله گری، بتوانند از طریق سایر شرکت های کارگزاری دیگر با رعایت دستورالعمل ” کفایت سرمایه” برای خود اقدام به دادو ستد اوراق بهادار به نام خود کنند.
در عین حال، محدودیت های مقرر در خرید اوراق بهادار برای پرسنل کارگزاری و افراد تحت تکفل آنها برداشته شد. البته اطلاعات کامل مدیران و افراد شاغل در شرکت های کارگزاری پس از دریافت در سامانه های نظارتی سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت و با نظارت سازمان بورس، این افراد قادر خواهند بود به دادوستد اوراق بهادار به نام خود مبادرت کنند.
لازم به توضیح است این تصمیم در جلسه آتی شورای عالی بورس بررسی شده و در صورت موافقت، اجرایی خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.