جی‌پی‌مورگان «سبد سهام شرکت‌های خریدار ارز دیجیتال» راه‌اندازی می‌کند

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

جی‌پی‌مورگان، غول بانکی وال‌استریت، درخواستی برای راه‌اندازی یک ابزار بدهی مرتبط با 11 شرکتی که در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارائه کرده است. ابزار بدهی یک تعهد است که عرضه‌کننده را قادر می‌سازد تا با تعهد بازپرداخت به وام‌دهنده، بودجه موردنیاز خود را از طریق ایجاد بدهی تامین کند.

به گزارشکوین تلگراف، فرم درخواست جدید جی‌پی‌مورگان چیس (JPMorgan Chase) در SEC نشان می‌دهد که این غول بانکی یک ابزار جدید بدهی طراحی کرده که امکان استفاده مستقیم سرمایه‌گذاران از یک سبد شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند.

سبد ارزهای دیجیتال جی‌پی‌مورگان (مارس 2021)، براساس تعریف این بانک، سبدی با وزن نابرابر متشکل از 11 سهم مرجع از شرکت‌های فهرست شده در بازارهای بورس آمریکا است که به‌صورت مستقیم یا غیرمستقم با ارزهای دیجیتال مرتبط هستند.

این ابزار 20 درصد را به شرکت تحلیل داده مایکرواستراتژی (Microstrategy) اختصاص داده که 91,064 واحد بیت کوین در ترازنامه مالی خود دارد. این سبد همچنین ارتباط مستقیم با اسکوئر (Square) به‌میزان 18 درصد و ریوت بلاک چین (Riot Blockchain) با 15 درصد را فراهم می‌کند. این دو شرکت مقدار قابل‌توجهی دارایی بیت کوین در اختیار دارند. شرکت انویدیا (Nvidia Corporation) و هولدینگ پی پل (PayPal Holdings) نیز هرکدام 15 درصد از این سبد را به خود اختصاص داده‌اند.

شرکت ای‌ام‌دی (Advanced Micro Devices)، شرکت صنایع نیمه‌هادی تایوان (Taiwan Semiconductor Company)، صرافی اینترکانتیننتال (Intercontinental Exchange)، سی‌ام‌ای گروپ (CME Group)، اوور استاک (Overstock) و سیلورگیت کپیتال (Silvergate Capital) نیز در این سبد گنجانده شده‌اند.

دفتر شناساگر این سبد اعلام می‌دارد:

وزن سهام مرجع تا حدودی بر اساس میزان ارتباط این شرکت‌ها با بیت کوین، همبستگی با بیت کوین و نقدینگی آن‌ها تعیین شد.

جی‌پی‌مورگان اعلام کرده است که سود سهام براساس عملکرد سبد شرکت‌ها پرداخت خواهد شد. حداقل سرمایه‌گذاری مبلغ 1,000 دلار با تاریخ سررسید ماه مه 2022 (اردیبهشت 1401) است.

این محصول جدید یکی از راه‌های دسترسی سرمایه‌گذاران نهادی به بازار در حال رشد ارزهای دیجیتال است. وال‌استریت در حال حاضر روبه‌روز بیشتر در مسیر استفاده و بهره‌مندی از ارزهای دیجیتال در حرکت است و این موضوع تا حدود زیادی توجیه‌کننده حمایت قدرتمند پشت بیت کوین است.

اگر صندوق قابل‌معامله بیت کوین شرکت پرپس (Purpose) که به‌تازگی راه‌اندازی شده را به‌عنوان نمونه در نظر بگیریم، سرمایه‌گذاران سنتی اشتیاق فراوانی به دارایی‌های دیجیتال پیدا کرده‌اند. این صندوق قابل‌معامله کانادایی در آغاز کار خود در ابتدای ماه جاری میلادی نزدیک به 100 میلیون دلار جمع کرد و اکنون در مسیر جذب یک میلیارد دلار دارایی پس از هفته اول راه‌اندازی آن است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.