جیس لاند: روزی قیمت بیت‌کوین به ۱ میلیون دلار خواهد رسید!

جیس لاند: روزی قیمت بیت‌کوین به ۱ میلیون دلار خواهد رسید!
خلاصه اخبار

رئیس بخش رمزارز و بلاکچین شرکت IBM پیش‌بینی کرد که قیمت بیت‌کوین به ۱میلیون دلار و ارزش کل این بازار به ۲۰ تریلیون دلار خواهد رسید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، در دنیای رمزارزها، همواره پیش‎بینی‎های متفاوتی در مورد قیمت بیت‌کوین ارائه شده است. در یکی از پیش‎بینی‎های اخیر، آقای جیس لاند(Jesse Lund) به عنوان رئیس بخش بلاک‌چین و رمرزارز در شرکت IBM، یک پیش‎بینی بسیار مثبت در مورد آینده بیت‌کوین داشته است. به طوری که به نظر ایشان، قیمت بیت کوین در آینده، ممکن است در حدود یک میلیون دلار شود.

جیس لاند در همایش IBM Think 2019، و در طی یک مصاحبه‌‏ای با سایت Finder.com، صحبت‎هایی را در این زمینه داشته است. بخشی از سخنان ایشان در این راستا، به صورت زیر می‎باشد:

به طور کلی باید گفت که من یک پیش‌بینی بلند مدتی داشته‎ام. شرایط موجود در شبکه بیت‌کوین، باعث شده است تا به چنین نتیجه‎ای در مورد آینده قیمت بیت‌کوین برسم. از این رو، به نظر من قیمت بیت‌کوین روزی برابر با یک میلیون دلار خواهد شد.

آقای لاند که قبلاً هم با غول بانکی آمریکا یعنی Wells Fargo همکاری داشته است، سخنان خود را به صورت زیر ادامه داد:

اگر فرض کنیم که روزی قیمت بیت‌کوین به ۱ میلیون دلار برسد، آنگاه قیمت هر ساتوشی هم در حدود یک پنی خواهد بود. از این رو در آن زمان، گردش نقدی بازار و شبکه بیت‌کوین، در حدود ۲۰ تریلیون دلار خواهد شد. تصور کنید که در این چنین حالتی، پرداخت‎های شرکتی به چه صورتی خواهد بود!

در این مصاحبه، از موارد و موضوعات مربوط به تکنولوژی بلاک‌چین و فعالیت‎های IBM در این زمینه، سوال‏‌هایی نیز پرسیده شد. همچنین از آقای لاند در مورد پیش‌‏بینی قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ پرسش‎هایی صورت گرفت. ایشان در این راستا، اعتقاد دارد که قیمت بیت‌کوین تا انتهای سال ۲۰۱۹ احتمالاً در حدود ۵ هزار دلار آمریکا خواهد بود.

همچنین در ادامه مصاحبه، در مورد نظرات شخصی وی نسبت به تکنولوژی بلاک‌چین هم سوالاتی پرسیده شد. نظرات آقای لاند، به صورت زیر می‎باشد:

«به نظر من، چشم‌انداز و آینده‌ی مفاهیم بانکداری، وام‎دهی و پرداخت‎ها به صورت قابل توجهی دچار تغییراتی خواهند شد. به طوری که اگر بعد از ۵۰ سال به زمان حال نگاه کنیم. با تعجب نسبت به پول کاغذی صحبت خواهیم کرد که اصلاً پول کاغذی چه بوده است؟!!»

در این بین، باید گفت که بنابر گزارش‏‌های منتشر شده، مشخص شده بود که شرکت IBM تحقیقاتی را در راستای استفاده از یک رمزارز پایدار جدید در قالب پروژه Stronghold صورت داده است. در واقع این اولین رمزارز پایداری خواهد بود که بر روی شبکه Stellar پیاده‏‌سازی خواهد شد.

ایشان در ادامه در این راستا بیان کردند که:

«IBM در جست و جوی برخی موارد کاربردی شبکه‏‌هایی را بصورت تجاری به وجود آورده و توسعه داده است که در قالب استفاده کننده از توکن‌های خاصی خواهد بود. در واقع این کار، به عنوان یک توافق مالی در شبکه‎ی تراکنش‌‏های مالی‎ای خواهد بود که ما به وجود آورده‌‏ایم.»

همچنین در یک مصاحبه جدا که در این زمینه صورت گرفته، آقای Maciek Jedrzejczyk به عنوان رئیس بلاک‌چین در بخش اروپای شرقی IBM، این چنین بیان نموده است که:

به جای آن که مردم به بلاک‌چین به عنوان یک تکنولوژی توجه داشته باشند. باید تمرکز بیش‌‏تری را برای استفاده از آن در حل مشکلات مشاوره املاک داشته باشند. همچنین این انتظار اشتباه وجود دارد که بلاک‌چین می‌تواند مشکلات و ناکارآمدی‎های بسیاری را در حوزه صنعت رفع نماید. باید در این راستا واقع بین بود و مشتری‎ها را از محدودیت‎های این تکنولوژی آگاه کرد.