جهش ۵۶۰۰ هزار واحدی شاخص بورس

جهش ۵۶۰۰ هزار واحدی شاخص بورس
خلاصه اخبار

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۵۶۷۹واحدی مواجه شد.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۴ میلیارد و ۷۴۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش یک هزار و ۶۷۰میلیارد تومان در ۳۴۱هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۵۶۷۹واحدی در ارتفاع ۲۲۳هزار و ۲۵۳واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و معدنی و صنعتی گل گهر شد و در مقابل نمادهای معاملاتی خدمات انفورماتیک، پتروشیمی فجر و کارخانجات داروپخش با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۶۲۰واحد، کل (هموزن) ۱۱۰۲واحد، قیمت (هموزن) ۷۶۲واحد، آزاد شناور ۷۲۲۰واحد و شاخص‌های‌‌ بازار اول ۴۳۶۷واحد و بازار دوم ۱۰۴۵۵واحد رشد را به‌ثبت رسانند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۱۲۶میلیون ورقه به‌ارزش ۶۲۷میلیارد تومان در ۱۶۵هزار نوبت، آیفکس ۷۱واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۷۸۷واحد قرار گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.