جهش قیمتی «واحیا» با سیگنال کدال

جهش قیمتی «واحیا» با سیگنال کدال
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، مطابق با انتظارات «دنیای بورس» عملکرد سنگ آهن احیا سپاهان روی سامانه کدال نشست. این شرکت سنگ آهنی در سال ۹۶ بیش از ۱۷۶ میلیارد تومان سود خالص محقق کرده بود که این سود در سال ۹۷ به ۴۷۰ میلیارد تومان رسیده است. با توجه به مالکیت […]

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، مطابق با انتظارات «دنیای بورس» عملکرد سنگ آهن احیا سپاهان روی سامانه کدال نشست. این شرکت سنگ آهنی در سال ۹۶ بیش از ۱۷۶ میلیارد تومان سود خالص محقق کرده بود که این سود در سال ۹۷ به ۴۷۰ میلیارد تومان رسیده است. با توجه به مالکیت صد درصدی گروه احیا سپاهان در این شرکت سنگ آهنی سهام «واحیا» نیز با واکنش به این گزارش جهش یافت. در این گزارش «دنیای بورس» به برآورد از سودآوری سال آینده این شرکت پرداخته است.

هلدینگ احیا سپاهان در عملکرد حسابرسی‌نشده برای سال مالی منتهی به خرداد ۹۷ شرکت اصلی ۳۸۸ تومان سود به ازای هر سهم با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی محقق کرده است. در سال گذشته ۲۴ درصد سود خالص سال در مجمع تقسیم شد و در شرایط کنونی در یک حالت خوشبینانه اگر فرض شود که ۵۰ درصد سود در مجمع تقسیم شود باید حدود ۱۹۴ تومان از قیمت کنونی سهم کم کرد.

سود تلفیقی سال جاری «واحیا» با سرمایه ۵۰ میلیارد تومانی بیش از هزار تومان است. علت کاهش سرمایه در محاسبه سود تلفیقی به سهام‌داری ۵۰ درصدی شرکت مهندسی قائم سپاهان در «واحیا» توجه داشت. مالکیت مهندسی قائم سپاهان به صورت کامل به هلدینگ احیا سپاهان اختصاص دارد در نتیجه در محاسبه تلفیق این بخش سهام از کل تعداد سهام کاسته می‌شود. برآورد «دنیای بورس» از سودآوری تلفیقی «واحیا» در سال آینده از سود ۱۴۰۰ تومانی به ازای هر سهم برای سال مالی منتهی به خرداد ۹۹ حکایت دارد. سود شرکت اصلی نیز احتمالا می‌تواند به ۶۰۰ تومان به ازای هر سهم برسد.

یکی از مشکلات عمده هلدینگ احیا سپاهان عدم شفاف‌سازی منظم است که البته این شرکت در بازار پایه فرابورس ثبت شده است و الزامات قانونی این بازار را رعایت می‌کند. با این حال این شرکت با ارزش بازار بیش از۴ هزار میلیارد تومانی باید شفاف‌سازی بیشتری کاراتری را در دستور کار خود قرار دهد. «دنیای بورس» طی روزهای اخیر با انتشار صورت‌های مالی زیرمجموعه‌های «واحیا» به انتظار برای انتشار صورت‌های مالی سنگ آهن احیا سپاهان به عنوان موتور اصلی سودآوری این شرکت اشاره کرده بود؛ به مطالب کانال «دنیای بورس» مراجعه کنید. در شرایط کنونی مطابق با  انتظارات انتشار این گزارش استقبال ویژه بازار از این سهم به دنبال داشت. با توجه به تعداد بالای سهام ارزنده در بازار سهام کشورمان روند آتی نوسان قیمتی سهام این شرکت جالب توجه خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها