جنگ تجاری ترامپ با چین، داد کشاورزان امریکایی را در اورد

جنگ تجاری ترامپ با چین، داد کشاورزان امریکایی را در اورد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، اتحادیه کشاورزان ملی آمریکا در بیانیه ای به ترامپ هشدار دادند که سیاست تجاری بازی نیست و چنین تصمیماتی تاثیرات بسزایی در آینده دامداران آمریکا خواهد داشت. راجر جانسون رئیس اتحادیه کشاورزان ملی گفت: کشاورزان سهم عمده ای در صندوق های رای آمریکا دارند و باید ترامپ سیاست […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، اتحادیه کشاورزان ملی آمریکا در بیانیه ای به ترامپ هشدار دادند که سیاست تجاری بازی نیست و چنین تصمیماتی تاثیرات بسزایی در آینده دامداران آمریکا خواهد داشت.

راجر جانسون رئیس اتحادیه کشاورزان ملی گفت: کشاورزان سهم عمده ای در صندوق های رای آمریکا دارند و باید ترامپ سیاست های جنگ طلبانه خود با چین را متوقف کند زیرا این سیاست ها به اقتصاد کشاورزان آسیب زیادی وارد خواهد کرد.

به دنبال سیاست های خصمانه آمریکا علیه چین، گزارش هایی مبنی بر خرید محصولات کشاورزی توسط چین از کشورهای آمریکای لاتین از جمله برزیل منتشر شده است.

جانسون افزود: ترامپ در حالی در صفحه توییتری خود از افزایش تعرفه بر کالاهای چینی سخن می گوید که به تبعات این تصمیم و آینده آن بر کشاورزان و دامدان آمریکایی هیچ توجهی نمی کند.

خبرگزاری رویترز نوشت، چین پس از تحریم‌های اخیر آمریکا علیه این کشور وعده خرید محصولات کشاورزی از آمریکا را کنار گذاشت.

دونالد ترامپ روز پنج شنبه در اقدامی غیرمنتظره اعلام کرد تعرفه گمرکی ۳۰۰ میلیارد دلار کالاهای وارداتی از چین را ۱۰ درصد افزایش خواهد داد.

رئیس‌جمهور امریکا چین را متهم کرده که به وعده‌اش برای خرید محصولات کشاورزی بیش‌تر از آمریکا عمل نکرده است. انتظار می‌رود چین نیز به زودی در یک اقدام متقابل، تعرفه اقلام وارداتی از آمریکا به این کشور را افزایش بدهد.

تعرفه جدید تنها یک روز پس از بازگشت هیات مذاکره‌کننده آمریکایی از چین اعلام شده است.

به نظر می‌رسد هیات آمریکایی به سرپرستی «استیو منوچین» وزیر دارایی این کشور در مأموریتش ناموفق بوده زیرا دونالد ترامپ که اخیراً موافقت کرده بود در جریان مذاکرات تعرفه‌ای بیشتری وضع نکند ولی این کار را انجام داد.