جنگ امریکا و چین قیمت طلا را بالا می‌برد؟

جنگ امریکا و چین قیمت طلا را بالا می‌برد؟
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، قیمت طلا پس از این که در کل هفته گذشته به دنبال یافتن مسیر حرکت مشخص بود، سرانجام روز جمعه با اقدامات تجاری تلافی جویانه چین و امریکا علیه یکدیگر و موضع سیاست پولی تسهیلی بانک مرکزی امریکا، دو درصد افزایش پیدا کرد و اخرین بار هر […]

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، قیمت طلا پس از این که در کل هفته گذشته به دنبال یافتن مسیر حرکت مشخص بود، سرانجام روز جمعه با اقدامات تجاری تلافی جویانه چین و امریکا علیه یکدیگر و موضع سیاست پولی تسهیلی بانک مرکزی امریکا، دو درصد افزایش پیدا کرد و اخرین بار هر اونس طلا در بازار معاملات اتی امریکا، ۱۵۳۷ دلار و ۶۰ سنت معامله شد.

برخی از تحلیلگران بر این باورند که احتمال صعود طلا به مرز ۱۶۰۰ دلار در هفته جاری قوت بیشتری پیدا کرده است.

دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا، روز جمعه با توییتهای خود که در انها وعده داد به تعرفه های تلافی جویانه چین واکنش نشان دهد و همزمان از بانک مرکزی امریکا انتقاد کرد، بازارها را ملتهب ساخت.

ساعاتی پس از اعلام تعرفه های تلافی جویانه چین روی واردات ۷۵ میلیارد دلار کالای امریکایی، رییس جمهور امریکا اعلام کرد واشنگتن روی کالاهای چینی به ارزش ۵۵۰ میلیارد دلار، پنج درصد دیگر تعرفه وضع خواهد کرد.

تحلیلگران به دقت به نظاره سیر جنگ لفظی میان دو کشور در هفته جاری نشسته اند. ترامپ توییت کرده که ما دیگر به چین نیازی نداریم. به نظر می رسد تعرفه های جدید اجرایی می شوند و بازارهای سهام به ریزش ادامه می دهند. در نتیجه داراییهای امنی مانند فرانک سوییس، اوراق قرضه، طلا و نقره از این وضعیت سود خواهند برد.

همچنین بازارها روز جمعه پیش از تحولات مربوط به جنگ تجاری واشنگتن و پکن، به هضم اظهارات جروم پاول، رییس بانک مرکزی امریکا پرداختند که نسبتا کم اهمیت بود. وی بر این موضوع که اقتصاد امریکا در موقعیت مطلوبی قرار دارد، تاکید کرد و وعده داد بانک مرکزی به اقدام مناسب ادامه خواهد داد.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، اظهارات پاول که در مقایسه با برخی دیگر از مقامات بانک مرکزی امریکا، موافق سیاست تسهیل پولی بود خاطر فعالان بازار را اسوده کرد.

پایین ماندن نرخهای بهره به نفع طلاست که دارایی بدون بازده است و جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند را تقویت می کند.

به گفته تحلیلگران، علاوه بر تمامی ناملایمات تجاری، امارهای اقتصادی شامل تولید ناخالص داخلی امریکا که هفته جاری منتشر می شوند از جمله عوامل تاثیرگذار بر حرکت قیمت طلا خواهند بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها