جنگ اقتصادی چین و امریکا عامل افزایش قیمت بیت کوین!

جنگ اقتصادی چین و امریکا عامل افزایش قیمت بیت کوین!
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، کشور چین باید منتظر این اتفاق می‌بود. پس از ان که ژی جین پینگ (Xi Jinping) رییس جمهور کشور چین اهداف خود از اعمال تعرفه های جدید بر ۷۵ میلیارد دلار کالای امریکایی را اعلام کرد، دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا نیز طی مجموعه ای از توییت […]

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

کشور چین باید منتظر این اتفاق می‌بود. پس از ان که ژی جین پینگ (Xi Jinping) رییس جمهور کشور چین اهداف خود از اعمال تعرفه های جدید بر ۷۵ میلیارد دلار کالای امریکایی را اعلام کرد، دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا نیز طی مجموعه ای از توییت ها، مواضع خود را مشخص کرد. وی تصمیم گرفت که نرخ تعرفه ۲۵۰ میلیارد دلار کالای چینی را از ۲۵ درصد به ۳۰ درصد افزایش دهد. به علاوه، نرخ تعرفه هر کالایی که از فهرست تعرفه ۳۰۰ میلیارد دلاری از تاریخ یکم سپتامبر باقی مانده بود، از ۱۰ درصد به ۱۵ درصد افزایش یافت. این امر باعث افزایش قیمت بیت کوین شد. ترامپ در توییتر خود بیان کرد:

تا چندین سال کشور چین (و بسیاری از کشورهای دیگر) در خصوص انجام معاملات، سرقت دارایی های معنوی و بسیاری از موارد دیگر از امریکا سود می‌بردند. کشور ما سالانه صدها میلیارد دلار بدون هیچ هدفی از کشور چین ضرر می‌دیده است.

همانطور که لیز ان (Liz Ann) استراتژیست ارشد شرکت چارلز شواب (Charles Schwab) خاطر نشان کرده است، این اختلاف بین روسای جمهور این دو کشور دیگر فقط یک کشمکش ساده نمی‌باشد. وی در توییتر خود گفت:

ایا هنوز کسی وجود دارد که شرایط فعلی را صرفا یک کشمکش ساده بخواند؟

خبرهای خوب

حتی قبل از مجموعه توییت های ترامپ، بورس شرایط نامساعدی داشت و اکنون سرمایه گذاران باید اخر هفته را با این دغدغه بگذرانند که از ابتدای هفته بعد و شروع به کار بازار اوضاع چقدر بد می‌شود؟ در نتیجه، سرمایه گذاران توجه خود را به سمت چند کلاس دارایی دیگر نظیر بیت کوین برگردانده‌اند که به نظر می‌رسد در حال تبدیل شدن به یک دارایی ایمن است. کسانی که تاکنون از این موضوع غافل بوده اند باید توجه کنند که بیت کوین و طلا با افزایش قیمت مواجه هستند و روند معاملات انها صعودی است.

قیمت بیت کوین پس از ریزش به کمتر از ۱۰ هزار دلار در روز گذشته، با افزایش تقریبا دو درصدی به ۱۰,۳۵۳ دلار رسیده است.

برندان بلامر (Brendan Blumer) در این خصوص در توییتر خود اعلام کرد:

برای کسانی که هنوز با بیت کوین اشنا نشده اند می‌توان گفت که طلا و بیت کوین مشابه یکدیگر هستند. 

قیمت طلا نیز همانند قیمت بیت کوین اخیرا با کاهش مواجه شده بود به طوری که بعضی از استراتژیست های بازار ان را اصلاحیه می‌خوانند. اما امروز طلا همانند یک دارایی واقعا ایمن معامله می‌شود و قیمت ان با ۲ درصد افزایش از ۱۵۲۶ به ۱۶۰۰ دلار رسیده است. دیوید هانتر در خصوص اصلاحبه طلا بیان کرد:

اصلاحیه طلا به پایان رسیده است. توقف بعدی ۱۶۰۰ دلار و بالاتر از ان می‌باشد.

ترامپ و جین پینگ تنها کسانی نیستند که با یکدیگر مخالفند. سرمایه گذاران طلا و بیت کوین نیز معمولا در کشمکش با یکدیگر می‌باشند و برای تبدیل شدن به دارایی ایمن با یکدیگر رقابت می‌کنند. اخرین باری که تنش ها بین امریکا و چین بالا گرفت، قیمت بیت کوین ذره ای با ارامش مواجه شد. این بار نیز بیت کوین بلوغ بیشتری به عنوان یک دارایی از خود نشان داد.

قبل از انکه ترامپ، افزایش تعرفه برای چین را اعلام کند، دادستان جیک چروینسکی (Jake Chervinsky) فهرستی از دلایل نگهداری بیت کوین را منتشر کرد که بیان کرد این دلایل در حال افزایش می‌باشد. توییت های ترامپ در کنار هشتگ safteyinsats# از موارد این فهرست است.

از دید جیک چروینسکی دلایلی که نگهداری بیت کوین در حال افزایش می‌باشد عبارتند از:

  • حباب بدهی
  • بحران نبود بودجه برای بازنشستگان
  • حباب وام خودرو
  • بحران وام دانشجویی
  • حباب اعتبار مشتریان
  • بحران ارز سنتی
  • تورم قیمت دارایی ها
  • نرخ بهره منفی
  • توییت رییس جمهور SafteyInSats#

 

اما موضوعی که سرمایه گذاران را بیش از هر چیز دیگری به تکاپو می‌اندازد، حجم تعرفه ها نیست بلکه عدم قطعیت و سردرگمی موجود در جنگ معاملاتی اخیر است. از زمانی که ترامپ، جین پینگ را دوست خود خوانده بود مدت زیادی نمی‌گذرد اما اکنون ظاهرا وی رییس جمهور چین را دشمن خود در نظر می‌گیرد. اوضاع چقدر سریع می‌تواند تغییر کند. ترامپ در توییتر خود بیان کرده بود:

رییس جمهور ژی و من رابطه شخصی بسیار قوی داریم. او و من تنها نفراتی هستیم که می‌توانیم تغییرات عظیم و بسیار مثبتی به حوزه معاملات و فراتر از ان به دو ملت خود ارایه دهیم. راهکار ارایه شده به کره شمالی، موضوع بسیار خوبی برای کشور چین بوده است.

 

نگاه متفاوتی به بیت کوین و طلا وجود دارد. به طوری که اسیر این جنگ معاملاتی نشده اند بلکه ثابت شده است که بدون داشتن ارتباط با بازار بورس، به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها