جلسه فدرال رزرو و فروش بیت کوین توسط ماینرها چه تاثیری در قیمت آن دارد؟

جلسه فدرال رزرو و فروش بیت کوین توسط ماینرها چه تاثیری در قیمت آن دارد؟

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

در این گزارش بروزرسانی از تحلیل قیمت بیت کوین با توجه به روند بازار و نظر سرمایه گذاران و تحلیل‌گران را مطالعه می‌کنیم. همچنین تحلیل درخواست‌های ETF بیت کوین و BTCهای استخراج شده توسط ماینرها در این گزارش آمده است.

تحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین

بر اساس اطلاعات سایت تریدینگ‌ویو، روز سه‌شنبه 26 ژاویه (24 بهمن) بیت کوین از قیمت 30,884 تا 32,919 دلار در صرافی Bitstamp معامله شده است. الکس کروگر تحلیلگر ارزهای دیجیتال این تحلیل را ارائه داده است:

بیت کوین در محدوده 29,000 تا 35,000 دلار باقی مانده و ممکن است به هر سمتی شکسته شود. دلیل آنکه من در این بازار گاوی باقی مانده‌ام نرخ بهره است. نشاط بازار به واسطه سقوط‌های اخیر از بین رفته است. این یک بازار صعودی است که درحال حاضر تریدرها در آن خرسی عمل می‌کنند. این نشانه‌ روند صعودی است.

فاندینگ ریت در معاملات آتی روند خنثی و منفی دارد. ارزش معاملات آتی در مقایسه با معاملات اسپات، کاهش یافته است. نسبت معاملات آتی به اسپات آخرین بار پیش از انتخابات امریکا در چنین وضعیتی قرار گرفته بود. این نکته نشان می‌دهد که معامله‌گران نسبت به روند آتی بازار، دچار تردید شده و ترجیح می‌دهند در بازارهای آتی فعالیت نکنند. میانگین سالانه این نسبت(معاملات آتی به اسپات) در هفته گذشته در محدوده 25 تا 28 درصد قرار داشت و اکنون این نسبت در محدوده 7 تا 10 درصد قرار دراد.

برخلاف گذشته، در این بازار گاوی، ادامه روند صعودی از نظر من قطعی نیست. دلیل اصلی آن ترس از قیمت بالا در میان تریدرهاست. به نظر می‌رسد قیمت کنونی بیت کوین برای جذب خریداران بالا است. همچنین ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) تتر واقعی است. احتمال شکست تا 70٪ قیمت وجود دارد.

ETF یا صندوق‌های قابل معامله بیت کوین

جمعه گذشته، شرکت مدیریت دارایی والکری، به دنبال خبر انتصاب گری گنسلر به عنوان ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تغییر رفتار دولت با رمز ارزها را احساس کرده‌اند. از این رو درخواست ثبت صندوق قابل معاوضه بیت کوین با نام صندوق بیت کوین والکری را به کمیسیون SEC ارائه کرده‌اند.

بر اساس خبری از Coindesk کثی وود موسس شرکت مدیریت سرمایه ARK، در یک نشست مجازی با نام ایده‌های بزرگ 2021 گفت که تصور نمی‌کرد کمیسیون SEC تا رسیدن ارزش بازار BTC به 2 تریلیون دلار، با درخواست ETF بیت کوین موافقت کند.

موج تقاضا باید برآورده شود. بنابراین باید ارزش بازار بیش از 2 تریلیون دلار باشد تا کمیسیون بورس و اوراق بهادار موافقت کند.

آیا ماینرها در طول روند صعودی فعلی در حال فروش مقدار زیادی بیت کوین هستند؟

کی یونگ جو (Ki Young Ju) موسس استارت‌آپ تحلیل بلاک چین کریپتو کوانت در کره جنوبی گفت از آنجا که قیمت بیت کوین به 42,000 دلار رسید و ماینرها در حال کسب سود خود از بازار هستند، در کوتاه مدت در بازار خرسی باقی می‌ماند.

فروش بیت کوین توسط ماینرها

کریپتو کوانت شاخص پوزیشن ماینرها (MPI) را اینگونه تعریف می‌کند: نسبت خروجی دلار (usd) تمام ماینرها به میانگین حرکت آن در 365 روز؛ که اعداد بالای 2 در این شاخص نشان‌دهنده‌ی این است که ماینرها در حال فروش هستند.

نیل ون هویز مدیر فروش سازمانی شرکت بلاک فیلز (blockfills) به Coindesk گفت:

برای اولین بار در یک مدت طولانی، به نظر می‌رسد که ماینرها در حال فروش قابل توجهی از بیت کوین‌های استخراج شده برای کسب سود بعد از رالی اکتبر هستند. با احساس نیاز به اختصاص دادن سرمایه برای ماینرهای جدید، و گذشت 30 الی 60 روز از فصول بارانی سال در چین، خارج کردن مقداری بیت کوین از ترازنامه شرکت‌های استخراج، بهترین سناریو برای ماینرها است.

اتفاقی تاثیرگذار بر بازار بیت کوین

چاپ پول توسط فدرال رزرو

تا ساعاتی دیگر بسته حمایت اقتصادی امریکا وارد فدرال رزرو شده و درباره آن تصمیم گیری خواهد شد. همزمان با این اتفاق، قیمت بیت کوین و سایر دارایی‌ها دچار افت قیمت شده و به نظر می‌رسد این جلسه فدرال رزرو، نوسانات قیمتی بیشتری را به بازارهای مالی تحمیل خواهد کرد.

قیمت بیت کوین، اولین رمز ارز بازار ارزهای دیجیتال، در زمان نگارش این خبر در محدوده 30800 دلار معامله می‌شود و در 24 ساعت گذشته کاهش 5 درصدی را به ثبت رسانده است. بازار سهام اروپا، بازارهای آتی و شاخص S&P500 نیز کاهشی بوده‌اند. شاخص دلار که ابزاری برای مقایسه دلار با ارزهای فیات اصلی جهان است نیز در محدوده 90.4 قرار گرفته که 0.3 درصد رشد داشته است.

به نظر می‌رسد با روی کار آمدن دولت جدید در ایالات متحده، فدرال رزرو سیاست ثابت نگه داشتن نرخ بهره در نزدیکی صفر درصد را رها کرده و برنامه افزایش نقدینگی را در محدوده ماهانه 120 میلیارد دلار، حفظ کرده و آن را افزایش ندهد. در این صورت بعید به نظر می‌رسد که این تصمیم، واکنش زیادی از سوی بازار به همراه داشته باشد.

اگر جرمی پاول، رئیس فدرال رزرو، برنامه تدریجی تزریق بسته‌های حمایتی به بازار را متوقف کند، به نظر می‌رسد که وضعیت بازار سهام و همچنین بازار بیت کوین، نزولی باشد و دلار کمی قدرت خود را افزایش دهد. Darius Sit، هم بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری QCP در این زمینه معتقد است:

در صورتی که پاول برنامه خود را عملیاتی کند، شاهد افزایش فشار فروش در بازار بیت کوین خواهیم بود.

بیت کوین که به عقیده بسیاری از افراد به عنوان ابزار حفظ ارزش دارایی شناخته شده از زمان ریزش بازار در اسفندماه 1398 همواره رفتاری مخالف رفتار دلار داشته است. اکنون با افزایش قدرت دلار، انتظار ریزش قیمت بیت کوین را داریم.

اجرای بسته‌های حمایتی در زمان همه گیری کرونا همواره با واکنش مثبت بازار بیت کوین همراه بوده است. هر اقدامی از جانب فدرال رزرو که نشان دهد دیگر تمایلی به ادامه چاپ پول ندارد، باعث افزایش ترس در بازار بیت کوین و در نتیجه کاهش قیمت آن خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.