جزییات تخصیص ارز واردات کالاهای اساسی / ۱.۴میلیارد دلار از سهمیه سال۱۴۰۰ تخصیص یافته است

جزییات تخصیص ارز واردات کالاهای اساسی / ۱.۴میلیارد دلار از سهمیه سال۱۴۰۰ تخصیص یافته است

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، شیوا راوشی مدیرکل عملیات و تعهدات ارزی بانک مرکزی در بخش خبری 21 در خصوص روند تخصیص ارز برای واردات کالاهای اساسی گفت: 6 میلیارد دلار برای تامین کالا‌های اساسی و نهاده‌های دامی وارداتی در 6 ماه نخست امسال تعیین شده که به معنای تخصیص آن نیست و تخصیص به مرور انجام می گیرد.

او در خصوص وقفه پیش آمده در تخصیص ارزتوضیح داد: بانک مرکزی در مرحله دوم تخصیص و تامین ارز قرار دارد. ابتدا باید تحقق درآمد ارزی از ظرفیت صادراتی کشور صورت بگیرد. بخشی از وقفه زمانی پیش آمده در تخصیص ارز به واسطه تحریم ها بود، اما با همکاری بانک مرکزی مدیریت شد. وقتی روند تامین ارز صادراتی کند بشود ، می‌تواند روند تخصیص ارز را هم مختل کند.

راوشی تاکید کرد: اما روند تخصیص ارز در حال حاضر و در ماه های اسفند و فروردین نگران کننده نیست. بانک مرکزی تخصیص ارز سهمیه سال 1400 را از اسفند شروع کرده و در فروردین هم همین طور ادامه داشته است.

مدیرکل عملیات و تعهدات ارزی بانک مرکزی افزود: تا کنون 1.4 میلیارد دلار از سهمیه ارز سال 1400 تخصیص یافته و 900 میلیون دلار آن تامین شده یعنی این ارز توسط واردکنندگان خرید شده و دستور پرداخت آن از سوی بانک مرکزی داده شده است. در بحث تخصیص ارز مشکلی نداریم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.