جان مک‌آفی: «قیمت‌ کمتر از ۱ میلیون دلار برای بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ از نظر ریاضی ناممکن است!»

جان مک‌آفی: «قیمت‌ کمتر از ۱ میلیون دلار برای بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ از نظر ریاضی ناممکن است!»
خلاصه اخبار

او ادعا کرده است که این پیش‌بینی عجیب را با توجه به محاسبات کامپیوتری و بر اساس هزینه‌ی ماینینگ، تعداد کل کاربران و تراکنش‌های شبکه انجام داده است

به گزارش سیگنال به نقل از کوینت، مک‌آفی که یک کارشناس و سلبریتی انگلیسی-آمریکایی است، ریاضیات را برای توجیه پیش‌بینی خود در زمینه‌ی قیمت بیت‌کوین به‌کار گرفته است. وی اظهار داشت که رفتار بیت‌کوین از بازار سهام متفاوت است. وی افزود که نمی‌توان نمونه‌ها و روابط موجود را برای درک ارزش آینده‌ی این رمزارز استفاده کرد.

درک «ریاضیات پایه»
مک‌آفی با اتکا به فرمول ریاضی دقیقی ادعای قیمت میلیون دلاری برای بیت‌کوین را مطرح نکرده است. با این وجود، بر اساس برنامه‌ی کامپیوتری که ارزش واقعی بیت‌کوین را با توجه به هزینه‌ی استخراج(ماینینگ)، تعداد کل کاربران و تراکنش‌های شبکه اندازه‌گیری می‌کند، این ادعا را مطرح کرده است. مک‌آفی تاکید کرد که بیت‌کوین سرمایه‌گذاری احتمالی نیست بلکه ابزاری است که انجام پرداخت‌ها را بدون نیاز به بانک‌ها امکان پذیر می‌کند.

جان مک‌آفی: «قیمت‌ کمتر از ۱ میلیون دلار برای بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ از نظر ریاضی ناممکن است!»

معیار ریاضی مک‌آفی، سیستم ارزهای فیات را یاد‌آوری می‌کند. ارزش دلار برای مردم به دلیل اعتماد به انتشار و مدیریت ارزش آن توسط قانون‌گذار است. پذیرش گسترده‌تر موجب افزایش درخواست‌ها می‌شود. اقدام برای انتشار بی‌پشتوانه‌ی پول، به‌طور کامل برای بیت‌کوین وجود ندارد. بنابراین به‌جای انتشار بی‌پشتوانه‌ی پول توسط بانک‌ها، بیت‌کوین دارای محدودیت انتشار ۲۱ میلیون واحد است و وظیفه‌ی استخراج آن را هزاران ماینر برعهده‌ دارند.

بنابراین انتقال دارایی‌ها در شبکه‌ی بیت‌کوین بسیار ارزان‌تر از بانک‌ها است. بعلاوه، هر تراکنش بدون نیاز به یک واسط ثبت می‌شود. مک‌آفی معتقد است که در آینده این ویژگی می‌تواند موجب توسعه‌ی شبکه‌ی بیت‌کوین گردد.

وی افزود: «مردم به منظور دریافت و پرداخت دارایی استفاده از بیت‌کوین را آغاز خواهند کرد. آن‌ها استفاده از دلار آمریکا، یورو، یوان چین را متوقف خواهند کرد، این موضوع در نهایت ارزش این ارزها را کاهش خواهد داد.»

جان مک‌آفی: «قیمت‌ کمتر از ۱ میلیون دلار برای بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ از نظر ریاضی ناممکن است!»

سال ۲۰۲۰ برای دست‌یابی به هدف ۱ میلیون دلاری، منطقی به نظر نمی‌رسد.
هنوز مشخص نیست چرا مک‌آفی سال ۲۰۲۰ را به عنوان زمانی که بیت‌کوین می‌تواند به ۱ میلیون دلار برسد، عنوان کرده است. پیش ‌بینی او بیت‌کوین را در سطح کمتر از ارزش واقعی خود نشان می‌دهد. به عنوان مثال، با در نظر گرفتن قیمت ۵ هزار دلاری کنونی برای بیت‌کوین، رشد ۱۹,۹۰۰ درصدی برای دست‌یابی به قیمت ۱ میلیون دلاری در این رمزارز ضروری است. بنابراین بیت‌کوین باید هر ساله نزدیک به ۹,۹۵۰ درصد رشد کند. این بدان معنا است که قیمت بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۱۹ باید به ۴۹۷,۵۰۰ دلار برسد.

حتی اگر قیمت بیت‌کوین در سال جاری به ۵۰۰ هزار دلار برسد، احتمال اصلاح و کاهش قیمت در سطوح بیشینه وجود دارد. با وجود پذیرش کند بیت‌کوین، بخش بزرگی از قیمت بیت‌کوین ممکن است مصنوعی باشد (همانند زمانی که بیت‌کوین در سال ۲۰۱۷ به سطح ۲۰ هزار دلاری رسید). بنابراین، افزایش شدید قیمت در نهایت معامله‌گران را به خروج از بازار تشویق می‌کند.

ممکن است پیش‌بینی مک‌آفی زمانی به واقعیت بپیوندد، اما اعلام سال ۲۰۲۰ به عنوان زمان دستیابی به این آرزو دور از ذهن به نظر می‌رسد.

منبع: coinit.ir


برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.