جانسون : هرگز از اتحادیه اروپا برای تاخیر برگزیت درخواست نمی کنم

جانسون : هرگز از اتحادیه اروپا برای تاخیر برگزیت درخواست نمی کنم
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، به رغم اعتراضات در مقابل ساختمان شماره ۱۰، جانسون با حضور در جمع خبرنگاران با رد اعتراضات در مورد عدم تمدید مهلت به انگلیس برای برگزیت گفت: من هرگز از اتحادیه اروپا برای تاخیر برگزیت درخواست نخواهم کرد. جانسون خطاب به معترضان در مقابل ساختمان داونینگ استریت تاکید […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، به رغم اعتراضات در مقابل ساختمان شماره ۱۰، جانسون با حضور در جمع خبرنگاران با رد اعتراضات در مورد عدم تمدید مهلت به انگلیس برای برگزیت گفت: من هرگز از اتحادیه اروپا برای تاخیر برگزیت درخواست نخواهم کرد.
جانسون خطاب به معترضان در مقابل ساختمان داونینگ استریت تاکید کرد که وی می تواند در نشست اتحادیه اروپا در ماه اکتبر (مهر- آبان) به توافق برسد.
برخی از ناظران بر این باور بودند که با تشدید اعتراضات، نخست وزیر انگلیس باید با انتخابات زودهنگام موافقت کند اما جانسون با مخالفت با برگزاری انتخابات زودهنگام از نمایندگان پارلمان خواست تا با رای گیری در مورد  تاخیر برگزیت مخالفت کنند.
گروهی از نمایندگان محافظه کار انگلیسی قصد دارند روز سه‌شنبه طرحی را ارائه کنند که جانسون را به تمدید روند برگزیت، در صورت عدم موفقیت در رسیدن به توافق جدید با اتحادیه اروپا ملزم کند.
اتحادیه اروپا تا ۳۱ اکتبر (۹ آبان) به انگلیس فرصت داده تا درباره چگونگی خروج از این اتحادیه به توافق برسد؛ اما نخست وزیر جدید انگلیس بصراحت اعلام کرده که اگر نتواند تا پیش از این مهلت توافق کند، در موعد تعیین شده اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد.
«ترزا می» نخست‌وزیر مستعفی انگلیس سه بار توافق با اتحادیه اروپا را به پارلمان ارائه کرد اما قانون‌گذاران هر سه بار این طرح را رد کردند. او سوم خرداد امسال با اعلام شکست تلاش‌هایش برای حصول توافق با بروکسل برای خروج از اتحادیه اروپا استعفای خود را اعلام کرد و در هفتم ژوئن (۱۷ خرداد) از سمت خود کناره‌گیری کرد.
بوریس جانسون وعده داده است که روز ۳۱ اکتبر (نهم آبان) لندن با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

برچسب‌ها