جانسون حاضر به حمایت از سفیر انگلیس در برابر ترامپ نشد

جانسون حاضر به حمایت از سفیر انگلیس در برابر ترامپ نشد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، بوریس جانسون وزیر خارجه پیشین انگلیس و نامزد پیشتاز نخست وزیری این کشور حاضر به حمایت از سفیر انگلیس در ایالات متحده نشده است، آن هم در شرایطی که سفیر این کشور تحت شدیدترین انتقادات از سوی دونالد ترامپ قرار گرفته است. این گزارش افزود: بوریس جانسون که […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، بوریس جانسون وزیر خارجه پیشین انگلیس و نامزد پیشتاز نخست وزیری این کشور حاضر به حمایت از سفیر انگلیس در ایالات متحده نشده است، آن هم در شرایطی که سفیر این کشور تحت شدیدترین انتقادات از سوی دونالد ترامپ قرار گرفته است.

این گزارش افزود: بوریس جانسون که بیشترین شانس را برای کسب پست نخست وزیری انگلیس دارد، در مناظره با جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس و یکی دیگر از نامزدهای احراز پست نخست وزیری، حاضر نشد به سئوالی درباره این مساله پاسخ دهد که “آیا سفیر انگلیس در آمریکا پس از انتقادات شدید و صریح ترامپ از وی، همچنان در این پست و سمت باقی خواهد ماند یا نه؟”

حمایت «ترزا می» از سفیر انگلیس در آمریکا دربرابر انتقادات ترامپ

دفتر نخست وزیر انگلیس بر ادامه حمایت ترزا می از سفیر این کشور در واشنگتن تاکید کرده است.

این در شرایطی است که پس از افشای پیام های محرمانه کیم داروش سفیر انگلیس در آمریکا مبنی بر انتقاد شدید از دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده و دولت وی ، ترامپ هرگونه تماس با وی را قطع کرده است.

افشای پیام های محرمانه سفیر انگلیس در آمریکا موجب تنش در روابط دو کشور شده است. ولی جنجال ایجاد شده مانع از آن نشده است که ترزا می همچنان به حمایت خود از سفیر انگلیس در آمریکا ادامه ندهد.

دفتر نخست وزیر انگلیس با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: گرچه افشای این پیام ها اقدامی تاسف بار بوده است ولی کیم داروش همچنان از حمایت ترزا می برخوردار خواهد بود.

پیام های محرمانه درز پیدا کرده که توسط روزنامه دیلی میل منتشر شده است، نشان می دهد که کیم داروش سفیر انگلیس در ایالات متحده با ارسال پیام های محرمانه ای ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دولتش را بی منطق ارزیابی کرده و سیاست های وی در قبال ایران را پر از هرج و مرج توصیف کرده است.

سفیر انگلیس در آمریکا با ارسال پیام های محرمانه ای به دفتر نخست وزیر این کشور ، دونالد ترامپ را فردی بی منطق ، متزلزل و بی کفایت دانسته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز با انتشار دو پیام در توئیتر خطاب به کیم داروش نوشت: سفیر گیجی که انگلیس به آمریکا تحمیل کرده، کسی نیست که ما از بودن وی خوشحال باشیم، او آدم خیلی احمق و نادانی است.