جانت یلن جزئیات فرمان اجرایی بایدن در مورد ارزهای دیجیتال را فاش کرد

جانت یلن جزئیات فرمان اجرایی بایدن در مورد ارزهای دیجیتال را فاش کرد

بیانیه ای از جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، در مورد فرمان اجرایی جو بایدن در مورد دارایی های دیجیتال، خواستار تلاش برای حمایت از نوآوری و در عین حال پرداختن به ریسک در صنعت است.

بیانیه یلن یک روز زودتر ظاهراً به اشتباه منتشر شد و به سرعت حذف شد، اما در یک آرشیو وب ثبت شد. اطلاعات اولیه درباره جزئیات فرمان اجرایی رئیس جمهور بایدن که قرار است به زودی منتشر شود را به اشتراک می گذارد. این دستور خواستار «رویکردی هماهنگ و جامع برای سیاست دارایی دیجیتال» است.

در بیانیه یلن آمده است که این فرمان اجرایی می تواند “منفعت قابل توجهی برای ملت، مصرف کنندگان و کسب و کارها داشته باشد.”

همچنین خطرات مربوط به تامین مالی غیرقانونی، حمایت از مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران و جلوگیری از تهدیدات سیستم مالی و اقتصاد گسترده‌تر را بررسی خواهد کرد.

یلن همچنین گام بعدی را که وزارت خزانه داری در یادگیری درک دارایی های دیجیتال و نحوه تنظیم آنها در چارچوب پارامترهای دستور اجرایی برمی دارد، تشریح کرد.

کاخ سفید پرزیدنت بایدن از ژانویه در حال کار بر روی یک فرمان اجرایی مربوط به دارایی های دیجیتالی است که یک منبع ناشناس به بارون گفت که به “انسجام بخشیدن به آنچه دولت در تلاش است در این فضا انجام دهد” کمک می کند.

وزارت خزانه داری همچنین شورای نظارت بر ثبات مالی را تشکیل خواهد داد تا مشخص کند که آیا “تدابیر مناسب” وجود دارد یا خیر. این تلاش‌ها به کارهای در حال انجامی که یلن گفت که دپارتمان او قبلاً با شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) و دفتر کنترل ارز (OCC) در رابطه با استیبل کوین‌ها انجام داده است، اضافه خواهد شد.

در این بیانیه آمده است که فرمان اجرایی پیامدهای جهانی خواهد داشت، زیرا “ما با شرکای بین المللی خود برای ارتقای استانداردهای قوی و زمینه بازی برابر همکاری خواهیم کرد.”

یلن همچنین گفت که خزانه داری به همکاری با گروه های حمایت از سرمایه گذاران و کارشناسان مختلف ادامه خواهد داد و گفت:

« خزانه داری برای ارتقای یک سیستم مالی عادلانه تر، فراگیرتر و کارآمدتر تلاش خواهد کرد، در حالی که بر کار مداوم ما برای مقابله با تامین مالی غیرقانونی و جلوگیری از خطرات برای ثبات مالی و امنیت ملی استوار است.”

تاکنون واکنش های متفاوتی از سوی اعضای برجسته جامعه کریپتو صورت گرفته است. ایوان ون نس، بنیانگذار Week In Ethereum، این بیانیه را یک بیانیه غیرقابل قبول خواند. اما آرون مک‌دونالد، بنیانگذار Altered State Machine (ASM) احساسات شدیدتری را در مورد این بیانیه به اشتراک گذاشت. او در توییتی نوشت که احساسات یلن نشان می‌دهد که او به دنبال راهی است تا

«اطمینان حاصل کنیم که قوی‌ترین سلاح را در ارتش خود داریم. دلار به عنوان تسویه حساب جهانی.»

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.