جامعه بیت کوین در جستجوی نمادی برای واحد ساتوشی

جامعه بیت کوین در جستجوی نمادی برای واحد ساتوشی
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، حالا که بیت کوین رفته‌رفته، قدرت گذشته خود را بدست می‌اورد، ضرورت وجود یک نماد رسمی برای واحد‌های کوچکتر از یک بیت کوین احساس می‌شود. «کوارتز» در گزارش اول اگوست (۱۰ مرداد) خود، از ضرورت وجود یک نماد صحبت می‌کند. «کوین تلگراف» به نقل از کوراتز می‌نویسد، […]

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

حالا که بیت کوین رفته‌رفته، قدرت گذشته خود را بدست می‌اورد، ضرورت وجود یک نماد رسمی برای واحد‌های کوچکتر از یک بیت کوین احساس می‌شود.

«کوارتز» در گزارش اول اگوست (۱۰ مرداد) خود، از ضرورت وجود یک نماد صحبت می‌کند. «کوین تلگراف» به نقل از کوراتز می‌نویسد، افرادی که قصد خرید یک ساندویچ ۰.۰۰۰۹۹۵۰ بیت کوینی را دارند، به یک سمبل هم نیاز دارند.

در حال حاضر بیت کوین رقم بالایی از حیث قیمت قرار دارد. از همین رو  همه نگرانی‌ها تنها نسبت به بی‌ثباتی ان معطوف نمی‌شود و سیل انتقادات این‌بار، ارقام اعشاری طویل و دراز ان را نشانه رفته‌اند.

در برخی از جوامع بیت کوین، صحبت از افزایش کاربرد و لزوم ایجاد نمادی برای «ساتوشی» به میان امده است. ساتوشی کوچکترین واحد بیت کوین است. به‌عبارت‌دیگر، ساتوشی یک هزار میلیونیوم بیت کوین (۰.۰۰۰۰۰۰۰۱) است.

کوارتز عنوان می‌کند در حال حاضر قیمت یک ساندویچ ده دلاری ۹۵,۰۰۰ ساتوشی است که عدد جمع و جوری به حساب نمی‌اید، اما هر چه که باشد از ۰.۰۰۰۹ بهتر است.

نماد بیت کوین که توسط ساتوشی ناکاموتو با عرضه کلاینت بیت کوین منتشر شد، حالا در نسخه دهم از «یونیکد» (Unicode) قرار داده شده است. نسخه دهم کاراکترهای استاندارد یونیکد در حالی نماد بیت کوین را در ژوین ۲۰۱۷ (تیر) منتشر کرد که یک دهه از تولد بیت کوین می‌گذشت.

جامعه بیت کوین در جستجوی نمادی برای واحد ساتوشی

نمادهای پیشنهاد شده برای ساتوشی (Satoshi)

اضافه شدن نماد بیت کوین به نسخه دهم یونکید به پاس تلاش‌های «کن شیریف» صورت گرفت. وی ۲۹ جولای در پاسخ به درخواست‌های روز افزون مبنی بر نیاز به یک نماد برای ساتوشی، در توییتر نوشت:

برخی گزینه‌های احتمالی شامل ? Ꭶ ş ᔑ ﮔ § ᗸ ƃ ? ᚑҌ þ ꝧ Ⴉ هستند و من پیشنهاد می‌کنم از نماد‌های موجود استفاده شود، چراکه ایجاد یک نماد جدید و کاربردی‌کردن همگانی ان را سخت می‌کند.

بسیاری نیز اقدام به انتشار طرح‌های پیشنهادی خود برای نماد ساتوشی می‌کنند. برخی از این طرح‌ها پشتیبانی می‌شوند و برخی دیگر نیز شاهد سرازیر شدن سیل انتقادات هستند.

عبارت ساتوشی از زمان عرضه بیت کوین توسط «ساتوشی ناکاموتو» بر سر زبان‌ها افتاده و تا به حال هیچ‌کس از هویت واقعی مرد، زن یا گروهی که پشت این ارز دیجیتال است، خبردار نشده است. ساتوشی ناکاموتو از سال ۲۰۱۰ تا به حال هیچ‌گونه فعالیتی نداشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها