جابه‌جایی خریداران و فروشندگان در معاملات امروز بورس

جابه‌جایی خریداران و فروشندگان در معاملات امروز بورس
خلاصه اخبار

بورس امروز که در ابتدای ساعت معاملات بدون هیچ وقفه‌ای در روند صعودی خود پیش می‌رفت، با گذشتن از ساعت 10 صبح حال و هوای دیگری به خود گرفت و و برتری عرضه به تقاضا در آن مشهود بود.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، بورس امروز که در ابتدای ساعت معاملات بدون هیچ معاملاتی در سربالایی حرکت می‌کرد با گذشتن از ساعت 10 صبح حال و هوای دیگری به خود گرفت و شاهد افزایش عرضه در آن بودیم.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، در معاملات روز جاری دو جبهه متفاوت دیده می‌شد، سهم‌هایی که در ابتدای ساعت معاملات با صف فروش کار خود را آغاز کردند به طور ناگهانی صف خرید شدند و آن‌هایی که تقاضای زیادی نداشتند و عرضه‌کنندگانشان بر متقاضی‌ها برتر بودند روندی خلاف جهت در پیش گرفتند.

در پایان شاخص کل بورس اوراق بهادار با افت 532 واحدی بر روی 224 هزار و 57 واحد متوقف شد و شاخص کل فرابورس نیز با افت 1.5 واحدی بر روی رقم 2663 به کار خود پایان داد.

“تاپیکو”، “رمپنا”، “کگل”، “شپنا”، “کچاد” و “پارس” بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل بورس و “مارون”، “شراز”، “دماوند”، “شاوان” بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

خودرو، بانک و سیمان برترین گروه‌های بازار امروز بودند که بیشترین حجم و ارزش معاملات را به نام خود ثبت کردند.

معافیت مالیاتی از تجدید ارزیابی خبر مثبت برای بازار امروز

در اوایل بازار امروز همزمان با نشست علنی در صحن مجلس شورای اسلامی و تصویب معافیت مالیاتی برای افزایش سرمیاه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها شاهد روانه شدن یک موج مثبت به سمت گروه‌هایی بودیم که بیشترین تاثیر مثبت را از این خبر می‌گیرند.

فعالان بازار و تحلیل‌گران یکی از اصلی‌ترین دلایل تقاضاهای امروز بازار به سمت گروه خودرو را این خبر می‌دانستند.

بورس کالا شاهد معاملات پررونق

بورس کالا پس از ثبت رکوردهای جدید طی معاملات هفته گذشته، امروز هم در مهمترین رویداد، میزبان عرضه محصولات ملی مس ایران بود. هفته گذشته شاهد ثبت رکورد تازه برای قیمت کاتد مس و مفتول مس در بورس کالا بودیم. بهای کاتد مس «فملی» در معاملات امروز بورس کالا نیز از ثبت ارقام جدید خبر می‌دهد. روند صعودی قیمت محصولات پایه در بورس کالا در شرایطی که بازار جهانی در شرایط نسبتا باثباتی قرار دارد را باید به عزم بازارهای رسمی برای انطباق بیشتر با بازار آزاد نسبت داد. ثبت ارقام بی‌سابقه برای محصولات پایه عامل بنیادی مثبتی برای تحریک تقاضا در سهام وابسته است.

منبع: baeghtesad.com