ثبت ۴/ ۱ میلیون اظهارنامه مالیاتی به‌صورت سیستمی

ثبت ۴/ ۱ میلیون اظهارنامه مالیاتی به‌صورت سیستمی
خلاصه اخبار

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی با اشاره به ثبت حدود ۴/ ۱ میلیون اظهارنامه مالیاتی به‌صورت سیستمی گفت:‌ از مودیان درخواست می‌شود تسلیم اظهارنامه را به ساعت و روزهای پایانی موکول نکنند. نادر جنتی معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به آمار تعداد اظهارنامه‌های مالیاتی عملکرد سال ۹۷ مودیان اظهار کرد: تا تاریخ ۲۵ خرداد اظهارنامه‌هایی که به‌صورت سیستمی ارسال شده است، در مجموع بالغ بر یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۷۷۱ مورد بوده است.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی به تفکیک اظهارنامه‌های تسلیمی اشاره کرد یادآور شد: در این مدت بالغ بر ۸ هزار و ۶۴۱ اظهارنامه مربوط به اشخاص حقوقی وصول شده است.

همچنین در بخش اشخاص حقیقی، اظهارنامه‌های مشاغل مربوط به گروه اول ۱۵ هزار و ۱۳۰ مورد ثبت شد. وی با بیان اینکه گروه دوم مربوط به مشاغل نیز تاکنون ۳۵ هزار و ۴۵۹ اظهارنامه تسلیم کرده‌اند، عنوان کرد: گروه سوم مشاغل نیز ۵۶۷ هزار و ۲۶۴ اظهارنامه و همچنین گروه سوم مشاغل که مشمولان تبصره ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم بوده و برای آنها مالیات مقطوع درنظر گرفته شد، تاکنون ۷۶۷ هزار و ۲۷۷ اظهارنامه ارائه کرده‌اند. معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به مودیان و اشخاص حقیقی و حقوقی در مورد ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال گذشته گفت:‌ نظام مهندسی، کانون وکلا، کارشناسان رسمی دادگستری، سردفتران، دفتریاران، صرافان و همه مودیانی که طبق قانون مالیات‌های مستقیم مکلفند تا پایان خردادماه اظهارنامه‌های مالیاتی خود را تسلیم کنند توصیه و تاکید می‌شود که با توجه به فرصت بسیار کوتاه باقی‌مانده تا پایان خردادماه سریعا و ظرف امروز و فردا اظهار نامه‌های خود را به‌صورت سیستمی و سریع و آسان ارسال کرده و به روزهای پایانی خرداد که ممکن است به علت تراکم و ازدیاد ورود کاربران به سامانه شرایط ارسال را سخت‌تر کند، موکول نکنند. جنتی تاکید کرد:‌ ممکن است قطعی احتمالی برق یا قطعی احتمالی سامانه در روزها و لحظات آخر مهلت مقرر قانونی باعث شود که برخی از موُدیان موفق به ارسال اظهارنامه خود نشوند که در این صورت مشمول جریمه سنگین و غیر‌قابل بخشش موضوع ماده ١٩٢ قانون مالیات‌های مستقیم خواهند شد بنابراین از تمامی مودیان مالیاتی درخواست می‌شود که امروز با ورود به سامانه سازمان مالیاتی نسبت به تکمیل و ارسال اظهارنامه خود اقدام کنند. به گفته وی، البته مشاغل مشمول گروه سوم موضوع ماده ٢ آیین نامه اجرایی ماده ٩٥ قانون مالیات‌های مستقیم که مبلغ فروش و خدمات آنها در سال ٩٧ کمتر از ٨٢٨ میلیون تومان است، می‌توانند فرم مربوط به تبصره ماده ١٠٠ که در سامانه تعبیه شده است را انتخاب، تکمیل و ارسال و مالیات سال ٩٧خود را مطابق دستورالعمل سازمان به‌صورت مقطوع پرداخت کنند.

برچسب‌ها