ثبت‌نام 14 هزار پزشک در سامانه مالیاتی

ثبت‌نام 14 هزار پزشک در سامانه مالیاتی
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‏‌سپاری سازمان امور مالیاتی از ثبت کارتخوان بیش از ۱۴ هزار پزشک در سامانه مالیاتی خبر داد. علی رستم‌پور در گفت‌وگو با یک برنامه تلویزیونی، با اشاره به آخرین ثبت‌نام دستگاه کارتخوان پزشکان در سامانه سازمان امور مالیاتی اظهار کرد: […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‏‌سپاری سازمان امور مالیاتی از ثبت کارتخوان بیش از ۱۴ هزار پزشک در سامانه مالیاتی خبر داد. علی رستم‌پور در گفت‌وگو با یک برنامه تلویزیونی، با اشاره به آخرین ثبت‌نام دستگاه کارتخوان پزشکان در سامانه سازمان امور مالیاتی اظهار کرد: تا روز چهارشنبه هفته گذشته حدود ۱۴ درصد از فراخوانی که انجام شده بود، ثبت‌نام کردند و در دو روز باقیمانده یعنی پنج‌شنبه و جمعه آمار به ۲۱ درصد رسیده است در حال حاضر ۱۴۲۶۶ پزشک دستگاه کارتخوان خود را در سامانه مالیاتی ثبت کردند. مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‌ سپاری سازمان امور مالیاتی افزود:‌ این موضوع به‌رغم همه فضا‌سازی‌هایی صورت گرفت که ظرف مدت باقی‌مانده به نوعی عده‌ای مانع ثبت دستگاه کارتخوان پزشکان در سامانه مالیاتی بودند. وی با بیان اینکه عده‌ای با فضاسازی دنبال تمکین نکردن پزشکان بودند، گفت:‌ شبهاتی مانند اینکه چرا تبعیض شده و اول پزشکان باید این کار را انجام دهند یا آنکه زیر ساخت این کار آماده نیست و دیگر مباحث در این راستا مطرح شد.
 

فرآیند ثبت‌نام متوقف نمی‌شود

رستم‌پور با تاکید بر اینکه فرآیند ثبت‌نام کارتخوان پزشکان هیچ وقت متوقف نمی‌شود، عنوان کرد: با این فرض که امروز یک پزشک مجوز مطب و طبابت خود را اخذ می‌کند نیاز است تا سامانه باز باشد و اطلاعات مربوط به آن ثبت شود. بنابراین عملا سامانه بسته نمی‌شود. قرار بر این بود از اول مهرماه تمامی مراکز درمانی که فراخوان شدند برای نصب و استفاده از کارتخوان مورد تایید سازمان مالیاتی ثبت‌نام کنند. در حال حاضر نیز این تکلیف سر جای خودش معتبر است. وی اضافه کرد: در صورتی که پزشکان از اول مهر تکلیف خود در قبال ثبت کارتخوان در سامانه مالیاتی را انجام ندهند مشمول تمامی تبعات قانونی می‌شوند، چرا که به قانون تمکین نکردند و از اول نیز نمی‌خواستیم به این موضوع ورود کنیم.

رستم‌پور با بیان اینکه عده‌ای این‌گونه برداشت کردندکه با توجه به باز بودن سامانه برای ثبت کارتخوان، سازمان مالیاتی از موضع خود عقب‌نشینی کرده است، گفت: طبق برنامه‌ریزی و اجرا که از اول مهر ماه تکلیف شده کماکان نیز همان تاریخ خواهد بود؛ بحث تمدید زمان مطرح نیست و سایت همواره باز است. مهم اجرا بوده که از اول مهر عملیاتی می‌شود. رستم‌پور با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی کار خود را به سرعت و با تلاش مجدانه شروع کرده است، بیان کرد: تا پایان روزهای قبل از اجرا اگر پزشکی ثبت نام کرد سعی می‌کنیم شناسه ثبت کارتخوان را ارائه ‌دهیم تا تکالیف قانونی از سمت سازمان مالیاتی اجرا شده باشد و از این به بعد، تکلیف برعهده پزشکان است تا به آن عمل کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
29 دی 1399