ثبات معاملات حواله‌های ارزی در سامانه نیما/ ارز مورد نیاز برای خرید واکسن کرونا از هند تامین شد

ثبات معاملات حواله‌های ارزی در سامانه نیما/ ارز مورد نیاز برای خرید واکسن کرونا از هند تامین شد

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، همتی در اینستاگرام نوشت: امروز هم به اتفاق وزرای ذیربط، در دومین جلسه مشترک کمیسیون های مجمع تشخیص مصلحت درخصوص مباحث FATF شرکت کردیم .درپاسخ به سؤالاتی که مطرح شد، مطالب مهمی از طرف نمایندگان دولت در جلسه، در خصوص ضرورت و اهمیت پیوستن به کنوانسیونهای مرتبط، ارائه شد.

معاملات حواله های ارزی در سامانه نیما در یک ماه گذشته به صورت روان و با ثبات قابل توجهی در جریان بوده است. در یک ماه منتهی به سوم اسفندماه، معادل 1 / 9 میلیارد دلار با میانگین نرخ 23500 تومان به ازای هر دلار معامله شده است. این رقم علاوه بر ارز تامین شده توسط بانک مرکزی و نیز واردات درمقابل صادرات ، در این مدت، بوده است. نکته جالب توجه اینکه، همواره عرضه بیش از دو برابر معاملات انجام شده در این بازار میباشد.

 میزان تسهیلات پرداخت شده توسط سیستم بانکی در 10 ماهه امسال به رقم حدود 1400 هزار میلیارد تومان رسید. حجم مجموعه سپرده ها با44 درصد رشد نسبت به ابتدای سال ، در پایان دیماه به حدود 3600 میلیار تومان رسید. علاوه بر تامین ارز واکسن های موردنیاز وارداتی از کشورهای اعلام شده قبلی ، امروز ارز مورد نیاز خرید واکسن از هند نیز تخصیص یافت.