ثبات قیمت دلار در بازار آزاد/ افزایش قیمت سکه/ قیمت دلار، طلا و سکه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

ثبات قیمت دلار در بازار آزاد/ افزایش قیمت سکه/ قیمت دلار، طلا و سکه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
خلاصه اخبار

قیمت‌ دلار و طلا امروز چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱، نوساناتی داشته است. وضعیت بازار دلار، طلا و سکه را بخوانید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار دلار، طلا و سکه امروز نوساناتی دارد. قیمت دلار در صرافی ملی با افزایش نسبت به روز گذشته، 27828 تومان اعلام شد.

دلار در بازار آزاد امروز نسبتا ثبات دارد. قیمت‌ها در بازار ارز از کف قیمتی دیروز (که در کانال پایین‌تر بود)، بیشتر و از سقف قیمتی کمتر است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، قیمت دلار نیمایی امروز بدون پاسخ نسبت به روز گذشته، به 25699 تومان رسیده است.

نوسانات قیمت طلا و سکه

علاوه بر دلار، در بازار طلا و سکه نیز امروز نوساناتی وجود دارد. بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، قیمت طلا در لحظه تنظیم این خبر روند کاهشی دارد و اکنون به یک میلیون و 387 هزار و 408 تومان رسیده است.

قیمت سکه نیز کاهشی است و اکنون با قیمت 15 میلیون و 50 هزار تومان معامله می‌شود. این رقم نسبت به روز گذشته همین ساعات بیشتر است.

همچنین قیمت سکه طرح قدیم، اکنون روند نزولی دارد و به 14 میلیون و 200 هزار تومان رسیده است. این رقم نسبت به همین ساعات در روز گذشته بیشتر است.

اما نرخ اونس جهانی در لحظه تنظیم این خبر کاهشی است و با قیمت 1,760٫88 دلار معامله می‌شود. طلای جهانی روز گذشته در کانال یک میلیون و 800 هزار دلاری بود.

سیگنال‌های موثر بر بازارها

به گزارش تجارت‌نیوز، در مدت اخیر بازارهای مالی، تحت تاثیر مذاکرات وین قرار داشتند. البته بانک مرکزی نیز گزارش رشد نقدینگی در 1400را منتشر کرده است که در مورد تورم سیگنال افزایشی دارد.

با وجود مدتی توقف در مذاکرات هسته‌ای، هفته گذشته مذاکرات برجام در دوحه قطر برگزار شد. با وجود امیدواری‌‌های ابتدایی، اما در نهایت گفتگوها بدون نتیجه به پایان رسید.

در این میان نگاه‌های متفاوتی نسبت به آینده مذاکرات هسته ای وجود دارد. بریخی از شکست گفتگوها سخن می‌گویند و گروهی معتقدند هنوز امیدواری برای به نتیجه رسیدن آنها وجود دارد.

امروز وزیر امور خارجه ایران گفت: برای رسیدن به یک توافق قوی و پایدار، مسیر مذاکرات هسته‌ای را ادامه می‌دهیم.

امیرعبداللهیان در صفحه توییتر خود در این ارتباط نوشت :«با جوزف بورل گفتگوی تلفنی داشتم. توافق تنها بر مبنای درک مشترک و رعایت منافع متقابل ممکن است. برای رسیدن به یک توافق قوی و پایدار، مسیر مذاکرات هسته‌ای را ادامه می‌دهیم. آمریکا باید مشخص کند خواهان توافق است یا به دنبال تکرار یک‌طرفه خواسته‌های خود است.هر دو، همزمان با هم ممکن نیست.»

افزایش نگرانی‌ها از آینده تورم

انتشار گزارش اسفند بانک مرکزی و مشخص شدن عملکرد شبکه بانکی در سال 1400، نگرانی‌ها را از آینده تورم در کشور افزایش داده است.

افزایش همزمان رشد پایه پولی و ضریب فزاینده در کنار ادامه استقراض دولت از بانک‌ها، نگرانی‌ها را از آینده نرخ تورم، تشدید کرده است.

متاسفانه، به نظر می‌رسد که اگر دولت فکری به حال افزایش بدهی‌های خود به شبکه بانکی و رشد پایه پولی و نقدینگی نکند، در آینده باید منتظر تشدید تورم و افزایش بیشتر سطح قیمت‌ها باشیم. در این مورد، مطالعه گزارش افزایش نگرانی‌ها از آینده تورم پیشنهاد می‌شود.

بازارهای دلار، طلا و سکه از این موارد اثر می‌پذیرند و نوساناتی را تجربه می‌کنند.

آخرین اخبار از تحولات بازارها را در صفحه گزارش بازارهای تجارت‌نیوز بخوانید.