ثبات بازار به معنای کاهش قیمت‌ها نیست

ثبات بازار به معنای کاهش قیمت‌ها نیست
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: طی دو الی سه ماه گذشته در پست‌های اینستاگرامی و مصاحبه‌هایی که با رسانه‌ها داشتم، از ثبات نسبی حاکم در بازار ارز و به تبع ان در سایر بازار‌ها یاد کرده و از کاهش تدریجی نرخ […]

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: طی دو الی سه ماه گذشته در پست‌های اینستاگرامی و مصاحبه‌هایی که با رسانه‌ها داشتم، از ثبات نسبی حاکم در بازار ارز و به تبع ان در سایر بازار‌ها یاد کرده و از کاهش تدریجی نرخ تورم ماهانه و نقطه به نقطه به عنوان نشانه‌های حرکت به سمت ثبات یاد کردم.

وی در ادامه این یادداشت افزوده، در این زمینه چند نکته را باید توضیح دهم:

۱. ثبات بازار قطعا به معنای توقف یا کاهش قیمت‌ها و رفع فشار اقتصادی بر طبقات درامدی متوسط و پایین جامعه نیست و صرفا شکست فشار حداکثری امریکا در نیل به اهدافش را نشان می‌دهد، لذا حمایت از اقشار با درامد ثابت و پایین بایستی با جدیت پیگیری شود.

۲. در کنار برنامه ریزی‌های دولت، امید به بهبود شرایط با توجه به عزمی که در تولیدکنندگان و نیز اخبار واصله از گوشه و کنار کشور در تلاش برای رونق تولید ملی می‌رسد به شدت نسبت به ۶ ماه پیش فزونی یافته است.

۳. تلاش‌ها برای افزایش درامد‌های ارزی ناشی از صادرات نفت و فراورده‌های نفتی و مهمتر از همه صادرات غیرنفتی به روش‌های مختلف در حال گسترش است.

۴. تلاش کشور‌های همراه با تحریم برای فاصله گرفتن از اشتباه خود و از همه مهمتر ارایه برخی از پیشنهاد‌ها برای کسب رضایت ایران جهت پذیرش مذاکره، سیگنال‌های مهمی از پیروزی مردم ایران در صحنه مقاومت اقتصادی و نیز قدرت نمایی اش در منطقه است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها