توماس لی نسبت به امکان صدور فرمان ممنوعیت معاملات بیت‌کوین ابراز نگرانی کرد

توماس لی نسبت به امکان صدور فرمان ممنوعیت معاملات بیت‌کوین ابراز نگرانی کرد
خلاصه اخبار

<p>ایا Libra موجب سقوط بیت‌کوین خواهد شد؟ درحالی که جلسات پیچیده‌ای در کنگره و سنای امریکا نسبت به رمزارز فیسبوک با نام Libra در حال برگزاری است، اعضای دولت دیدگاه خود را نسبت به بیت‌کوین و دیگر رمزارزها تغییر دادند. تعدادی از قانون‌گذاران در طی هر دو جلسه‌ی برگزار شده اعلام کردند که نباید به …</p>

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

ایا Libra موجب سقوط بیت‌کوین خواهد شد؟

درحالی که جلسات پیچیده‌ای در کنگره و سنای امریکا نسبت به رمزارز فیسبوک با نام Libra در حال برگزاری است، اعضای دولت دیدگاه خود را نسبت به بیت‌کوین و دیگر رمزارزها تغییر دادند. تعدادی از قانون‌گذاران در طی هر دو جلسه‌ی برگزار شده اعلام کردند که نباید به رمزارز Libra اجازه‌ی راه‌اندازی داد. استیون منوچین(Steven Mnuchin)، وزیر خزانه‌داری امریکا با حضور در برنامه‌ی Squawk Box شبکه‌ی CNBC اعلام کرد که دولت امریکا قصد دارد برای جلوگیری از تبدیل شدن رمزارزها به حساب‌های بانکی سوییس، قوانین بسیار قدرتمندی را وضع نماید.

این اظهارات بازتاب‌های مختلفی در میان سرمایه‌گذاران داشته است؛ در این میان برخی می‌ترسند که ایجاد ترس توسط دولت می‌تواند در شروع بازار صعودی وقفه ایجاد کند.

بدترین کابوس توماس لی

تحلیلگر ارشد Fundstrat در طول سه روز گذشته نگرانی خود را اعلام کرده و گفته است که خشم دونالد ترامپ(Donald John Trump) رییس جمهور امریکا می‌تواند در ۵ درقیقه دستاورد‌های بیت‌کوین را ویران کند. بر اساس اظهارات لی، تا زمانی که رسانه‌ها و قانون‌گذاران بر مسایل دیگر متمرکز شوند، قیمت بیت‌کوین در حالت «نوسانی» باقی خواهد ماند.

پوشش رسانه‌های واشنگتن از رمزارزها و بیت‌کوین می‌تواند موجب اتفاقات خوش‌ایندی گردد، زیرا می‌تواند موجب اقدام جدی‌تری از سوی دونالد ترامپ شود. خروج انگلیس از اتحادیه‌ی اروپا، جنگ تجاری چین، بازگشت بانک‌های اروپایی به تیتر رسانه‌ها (برای اهداف بیت‌کوین) ضروری است. بیت‌کوین تا ان زمان نوسانی خواهد بود.

لی معتقد است که پوشش رسانه‌ها از بیت‌کوین به پیامد‌های خوبی به‌همراه خواهد داشت. وی اعلام می‌کند که خروج انگلیس از اتحادیه‌ی اروپا، جنگ تجاری چین و مشکلات بانک‌های اروپایی برای بیت‌کوین مفید است. وی در ۱۳ جولای با انتشار تصویری از فرمان ممنوعیت فعالیت با رمزارز پترو(Petro) ونزویلا تاکید کرد که:

فعالیت با هر سکه‌ی دیجیتالی، توکن دیجیتالی که توسط/ازطرف دولت ونزویلا منتشر شده باشد، پس از ۹ ژانویه‌ی ۲۰۱۸ ممنوع است. فرمان اجرایی ترامپ

 

رییس جمهور امریکا می‌تواند برای ممنوعیت بیت‌کوین فرمان اجرایی صادر کند. همانطور که دونالد ترامپ برای رمزارز ونزویلا این فرمان را صادر کرد. ممکن است موجب فورک بیت‌کوین شود.

در حالی که احتمال امضای فرمان ممنوعیت معاملات بیت‌کوین و دیگر رمزارزها در ایالات متحده‌ی امریکا همانند اقدامی که برای ونزویلا انجام داد، بسیار دور از ذهن به نظر می‌رسد. لی بدون ارایه‌ی توضیحات بیشتر نتیجه‌گیری کرد که این اقدام احتمالا می‌تواند به فورک بیت‌کوین منجر شود.

دیدگاه خوشبینانه‌ی لی نسبت به اینده بیت‌کوین

با وجود این نگرانی‌ها توماس لی همچنان معتقد است که هم‌اکنون زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین است. وی توییت خود را با هشتگ‌های «BTF» و «پایان زمستان رمزارزی» به پایان رساند.

در طی جلسات مجلس امریکا قیمت بیت‌کوین به ارامی به سطح ۹,۱۰۰ دلار رسید، اما در ساعات اولیه‌ی معاملات روز پنجشنبه و در طی ۳۰ دقیقه هزار دلار افزایش یافت. در زمان نگارش این مقاله بیت‌کوین در سطح ۱۰۴۷۵ دلار معامله می‌شود و معامله‌گران امیدوارند که این رمزارز در طول ۲۴ ساعت اینده به محدوده‌ی ۱۱,۲۰۰ تا ۱۱,۵۰۰ دلار برسد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.