تولید 100 هزار دستگاه پژو 301 در فاز اول/ بدون اتکا به فرانسوی‌ها تولید می‌کنیم

تولید 100 هزار دستگاه پژو 301 در فاز اول/ بدون اتکا به فرانسوی‌ها تولید می‌کنیم
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، هاشم یکه‌زارع در مراسم آغاز تولید آزمایشی پژو 301 در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این خودرو بدون اتکا به فرانسوی‌ها به تولید رسیده که در حال حاضر 60 درصد داخلی‌سازی در آن صورت می‌گیرد و این رقم در شروع تحویل به مشتریان به 80 درصد خواهد رسید. به […]

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، هاشم یکه‌زارع در مراسم آغاز تولید آزمایشی پژو 301 در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این خودرو بدون اتکا به فرانسوی‌ها به تولید رسیده که در حال حاضر 60 درصد داخلی‌سازی در آن صورت می‌گیرد و این رقم در شروع تحویل به مشتریان به 80 درصد خواهد رسید.

به گفته وی، در فاز اول 100 هزار دستگاه پژو 301 در ایران خودرو تولید خواهد شد که این رقم در فاز دوم سالانه 250 هزار دستگاه خواهد بود.

* تولید یک محصول ایرانی جدید از شهریورماه

مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه پژو 301 بدون حضور شرکت پژو در ایران به تولید رسیده، افزود: در شهریور ماه نیز شاهد اتفاق خوب دیگری خواهیم بود به طوری که یک محصول ایرانی بر روی پلت‌فرم داخلی به تولید خواهد رسید.

یکه‌زارع ادامه داد: گرچه شرکت پژو ایران را ترک کرده ولی ما بدون اتکا به آنها تولید محصولاتشان را ادامه خواهیم داد.

* سرمایه‌گذاری 60 میلیون یورویی برای تولید 301

مدیرعامل ایران خودرو در مورد میزان سرمایه‌گذاری برای تولید پژو 301 ، گفت: در خط بدنه پژو 301 معادل 36 میلیون یورو و در خط مونتاژ نیز حدود 14 میلیون یورو سرمایه‌گذاری شده و در مجموع میزان سرمایه‌گذاری انجام شده برای تولید این خودرو 50 تا 60 میلیون یورو است.

وی در پایان در مورد وضعیت تحویل خودروهای ناقص انبار شده در ایران خودرو گفت: در حال تکمیل این خودروها هستیم و تعداد آنها روند نزولی را طی می‌کند که طی چند ماه آینده به نقطه‌ای خواهیم رسید که تحویل تعهدات ایران خودرو به روز خواهد شد.