تولید نفت اوپک به پایین‌ترین حد از ۲۰۱۱ تا کنون رسید

تولید نفت اوپک به پایین‌ترین حد از ۲۰۱۱ تا کنون رسید
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، نظرسنجی این خبرگزاری نشان داد مجموع تولید نفت اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه جولای امسال با ۲۸۰ هزار بشکه کاهش نسبت به ماه جولای، به ۲۹ میلیون و ۴۲۰ هزار بشکه در روز رسید که پایین‌ترین رقم از […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، نظرسنجی این خبرگزاری نشان داد مجموع تولید نفت اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه جولای امسال با ۲۸۰ هزار بشکه کاهش نسبت به ماه جولای، به ۲۹ میلیون و ۴۲۰ هزار بشکه در روز رسید که پایین‌ترین رقم از سال ۲۰۱۱ تاکنون است. در ماه جولای امسال ۱۱ عضو اوپک که متعهد به کاهش تولید نفت هستند، ۱۶۳ درصد به تعهد خود پایبند بودند. در دوره یادشده، عربستان بیشترین افت تولید را تجربه کرد و تولید آن به ۹ میلیون و ۶۵۰ هزار بشکه در روز رسید که پایین‌تر از سهمیه این کشور در قالب توافق جهانی کاهش تولید نفت است. تولید نفت ونزوئلا، لیبی و نیجریه نیز در ماه جولای امسال کاهش یافت؛ اما کویت و امارات در این دوره تولید نفت خود را افزایش دادند و تولید بقیه اعضای اوپک ثابت بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها