تولید نفت اوپک باید یک میلیون بشکه دیگر کم شود

تولید نفت اوپک باید یک میلیون بشکه دیگر کم شود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، اما ریچاردز، تحلیلگر ارشد شرکت “فیتچ سولوشنز” به شبکه “سی ان بی سی” گفت: بازار نفت اخیرا به هر نوع نشانه منفی حساسیت پیدا کرده و روند نزولی بزرگ نفت به سادگی قابل مشاهده و برگرداندن قیمت نفت به روند صعودی واقعا دشوار است.دو هفته پیش تشدید جنگ […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، اما ریچاردز، تحلیلگر ارشد شرکت “فیتچ سولوشنز” به شبکه “سی ان بی سی” گفت: بازار نفت اخیرا به هر نوع نشانه منفی حساسیت پیدا کرده و روند نزولی بزرگ نفت به سادگی قابل مشاهده و برگرداندن قیمت نفت به روند صعودی واقعا دشوار است.
دو هفته پیش تشدید جنگ تجاری امریکا و چین و احتمالا ورود این کشورها به جنگ ارزی، بازارهای نفت را ملتهب کرد و دو روز بعد عربستان سعودی در تلاش برای متوقف کردن روند صعودی قیمت‌ها، اعلام کرد با وجود این که در تمامی مناطق تقاضای مطلوبی را برای نفت مشاهده می‌کند اما تولید خود را تا اخر سپتامبر در پایین هفت میلیون بشکه در روز نگه می دارد.
پس از ان گزارشهایی از مذاکرات عربستان سعودی با سایر اعضای اوپک درباره اقداماتی برای متوقف کردن روند ریزش قیمت‌ها منتشر شد.
ریچاردز درباره این که ایا سعودی ها واقعا تلاش می‌کنند اقدامی برای تقویت قیمت نفت صورت دهند، گفت: این احتمال وجود دارد و در حال حاضر عربستان سعودی تلاش می‌کند از بازار نفت پشتیبانی کند.
وی در ادامه افزود: با توجه به سطح فعلی قیمت‌های نفت و روند حرکت انها، احتمال زیادی وجود دارد که گروه اوپک پلاس توافق کاهش تولید خود را تا پایان سال ۲۰۲۰ تمدید کند. تصور می‌کنم برای این که انها قیمت‌ها را بالا ببرند باید اقدام قابل توجهی انجام دهند و شاید یک میلیون بشکه در روز از تولیدشان را کاهش دهند و توافق اعضای اوپک پلاس در این باره مسیله دیگری است.
بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، شرکت فیتچ اخیرا قیمت مورد پیش بینی برای نفت برنت در سال ۲۰۱۹ را به ۶۷ دلار در هر بشکه کاهش داد و از زمان اعلام این پیش بینی، قیمت نفت پنج تا شش دلار دیگر کاهش پیدا کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها