تولید نفت آمریکا در پایان ۲۰۲۰ کاهشی می‌شود

تولید نفت آمریکا در پایان ۲۰۲۰ کاهشی می‌شود
خلاصه اخبار

تولید نفت آمریکا در پایان ۲۰۲۰ احتمالا نسبت به ۱۱.۹ میلیون بشکه ماه دسامبر پایین می‌آید و بین ۱۱.۳ تا ۱۱.۵ میلیون بشکه در روز قرار می گیرد.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم ، تازه ترین پیش بینی ها که توسط اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر شده نشان می‌دهد تولید نفت آمریکا به طور یکنواخت افزایش می یابد. 
طبق «دورنمای کوتاه مدت انرژی» تولید چاه های آمریکا از 11.9 میلیون بشکه در روز در پایان 2018 به 13.5 میلیون بشکه در روز تا پایان 2020 افزایش می‌یابد. اکثر پیش بینی های دیگر هم با این رقم موافق هستند . 
بنابراین شگفت آور است که بدانیم تولید در پایان 2020 احتمالا نسبت به 11.9 میلیون بشکه ماه دسامبر پایین می‌آید و بین 11.3 تا 11.5 میلیون بشکه در روز قرار می گیرد. این رقم پایین  نشان دهنده سطح تولیدی است که با توجه به فعالیت مالی شرکت های مستقل باید انتظار داشته باشیم . 
این کاهش بیشتر در مناطقی رخ می دهد که بیشترین رشد را طی 5 سال گذشته داشته اند: باکن، ایگل فورد، هاینز ویل و پرمین. دلیل این کاهش تولید این است که شرکت‌های فعال در این منطقه مجبور می‌شوند به خاطر محدودیتهای مالی حفاری را کم کنند. کاهش اخیر در میزان بدهی و دارایی خالص این شرکت‌ها این کاهش تولید را توجیه می کند . 
گزارش 24 فوریه وال استریت ژورنال در مورد رکود آینده هشدار می‌دهد. یک نمودار مهم در این مقاله نشان می‌دهد که بدهی و دارایی خالص تولید کنندگان شیل آمریکا به 22 میلیارد دلار در 2018 کاهش یافته است که کمتر از نصف مقدار آن در 2016 و یک سوم 2012 است . 
شرکت های حفاری که مجبور شدند فعالیت‌هایشان را محدود کنند، فروش محصولات آینده‌شان هم کاهش یافته است پس باید کمتر تولید کنند . 
کاهش داد و ستدهای تامینی در 2014 و 2015 باعث کاهش تولید در آینده شد. 
همین اتفاق در حال حاضر در جریان است. کل قراردادهای باز 20 درصد سقوط کرده اند. معاملات فروش معامله کنندگان پایاپای هم کاهش یافته است . کاملا مشخص است که تولیدکنندگان قراردادهای تامینی کمتری می‌بندند چون انتظار تولید کمتری را دارند . 
آمار  1 تا 2 میلیون بشکه کاهش تولید را نشان می دهد. بخشی از این کاهش احتمالا توسط افزایش فعالیت شرکتهایی مثل اکسون جبران می‌شود. ولی در کل رشد تولید نفت آمریکا رو به کاهش است .