تولید نفت آمریکا به رکورد ۱۲ میلیون بشکه در روز رسید

تولید نفت آمریکا به رکورد ۱۲ میلیون بشکه در روز رسید
خلاصه اخبار

تولید نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۱۵ فوریه به رکورد ۱۲ میلیون بشکه در روز رسید که ۱۰۰ هزار بشکه نسبت به ۱۱.۹ میلیون بشکه هفته گذشته بیشتر بود.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم ، تولید نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 15 فوریه به رکورد 12 میلیون بشکه در روز رسید که 100 هزار بشکه نسبت به 11.9 میلیون بشکه هفته گذشته بیشتر بود. تولید آمریکا سریع تر از آنچه پیش‌بینی می‌شد طی چند ماه اخیر رشد کرده است .
در نوامبر 2018 ، اداره اطلاعات انرژی آمریکا تخمین زد که تولید نفت خام آمریکا از 12 میلیون بشکه در روز در سه ماهه دوم 2019 می‌گذرد. پیش‌بینی‌های اولیه نشان داده بود که در سه ماهه چهارم 2019 می‌توان از حد 12 میلیون بشکه در روز گذشت .
صادرات نفت خام آمریکا هم در همین زمان به بالاترین حد 3.607 میلیون بشکه در روز رسید و رکورد قبلی 3.203 میلیون بشکه
در آخرین هفته نوامبر 2018 را شکست .
اداره اطلاعات انرژی آمریکا در « دورنمای کوتاه‌مدت انرژی » که هفته گذشته منتشر شد، تخمین زد میانگین تولید نفت خام آمریکا در ژانویه 12 میلیون بشکه در روز باشد و 90 هزار بشکه نسبت به ماه دسامبر افزایش یابد. اداره اطلاعات انرژی آمریکا میانگین تولید نفت خام آمریکا را برای سال جاری 12.4 میلیون و برای سال آینده 13.2 میلیون بشکه در روز پیش بینی می‌کند. بیشترین مقدار هم از سوی پرمین است .
طبق اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تولید نفت خام حوزه پرمین در مارس برای اولین بار در تاریخ به بیش از 4 میلیون بشکه در روز می رسد. در ماه جاری تولید شیل آمریکا در سریع‌ترین حالت به طور متوسط 3.981 میلیون بشکه در روز بوده است که 43 هزار بشکه در روز در مارس رشد می کند و به 4.045 میلیون بشکه در روز می رسد .
در این صورت، کل تولید شیر آمریکا 84 هزار بشکه در روز بالا می‌رود و به 8.398 میلیون بشکه در مارس از 8.314 میلیون بشکه ماه فوریه می رسد .
پس از این که ارقام اداره اطلاعات انرژی یک رکورد تازه در تولید نفت آمریکا را نشان داد، قیمت نفت در روز پنجشنبه پایین آمد، دلیل آن هم نگرانی از این مطلب بود که افزایش تولید آمریکا بخش زیادی از کاهش تولید اوپک را خنثی میکند .
ولی در اوایل روز جمعه قیمت‌ها به خاطر امید به حل جنگ تجاری بین چین و آمریکا بالا رفت. نفت وست تگزاس اینترمدیت 0.91 درصد افزایش یافت و به 57.48 دلار در هر بشکه رسید. نفت خام برنت هم با 0.54 درصد افزایش 67.55 دلار خرید و فروش شد .