تولید‌کننده انحصاری کپسول در آستانه عرضه اولیه

تولید‌کننده انحصاری کپسول در آستانه عرضه اولیه
خلاصه اخبار

مدیرعامل ژلاتین کپسول ایران در آستانه عرضه اولیه این شرکت گفت: افزایش فروش و کاهش قیمت تمام شده محصولات، سودآوری این شرکت را در سال ۹۸ پوشش می‌دهد ضمن اینکه فروش دو ماه اول امسال فراتر از بودجه پیش‌بینی شده است.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، وی در ادامه با اشاره به اینکه شرکت به‌صورت انحصاری تولید انواع پوکه سخت ژلاتینی کپسول دارویی را به عهده دارد و نیاز بیش از ۲۰۰ شرکت داروسازی داخلی را تامین می‌کند، گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید شرکت ۷ میلیارد کپسول است که اگر به ۱۰ میلیارد کپسول برسیم می‌توانیم در بین ۱۰ شرکت تولید‌کننده کپسول در دنیا قرار بگیریم. این در حالی است که نیاز سالانه ایران ۵/ ۵ میلیارد کپسول است و این ظرفیت تولید مازاد برای صادرات در نظر گرفته شده است. رمضانی در ادامه با اشاره به اجرای اهداف سال ۹۸ براساس اهداف راهبردی ۵ ساله، گفت: توسعه محصولات مبنی بر همکاری با یک یا دو شرکت معتبر خارجی برای محصولات جدید، خرید زمین در مجاورت کارخانه برای طرح توسعه، خرید دستگاه HPFC و پوکه ژلاتین کپسول از برنامه‌های در دستور کار شرکت است.

به گفته مدیرعامل ژلاتین کپسول، شناساندن ۱۰ محصول جدید را در دستور کار داریم و طی سال ۹۸ دو محصول فلیور و پرل وارد بازار خواهد شد. همچنین در سال ۹۹ نیز تولید کپسول‌های پولولان را خواهیم داشت و تولید کپسول‌های بازشونده در روده نیز در برنامه سال ۱۴۰۰ قرار دارد. ضمن اینکه با تولید کپسول‌های ژلاتینی ماهی در برنامه سال ۱۴۰۱، سبد محصولات شرکت کامل می‌شود. وی در ادامه تاکید کرد: به کشورهای قزاقستان، سوریه، لبنان، افغانستان و بلاروس صادرات داشته و با ارائه قیمت‌های بهتر در حال جذب و ورود به کشورهای حوزه CIS و همچنین آفریقا هستیم. این در حالی است که درتلاش هستیم با اخذ GNP مورد نیاز به اروپا صادرات داشته باشیم. رمضانی در ادامه به تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی برای وارداتمواد اولیه اشاره کرد و گفت: حدود ۴۰ ماده برای تولید ژلاتین کپسول مورد نیاز است که بخشی از خارج و بخشی از داخل تهیه می‌شود و فقط برای یکی، دو محصول دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان اختصاص می‌یابد. با این حال سیاست استفاده حداکثری از مواد داخلی در برنامه ماست و اولویت ما کاهش خرید از خارج و بومی‌‌سازی است.

روز یکشنبه پنجم خردادماه شاهد عرضه اولیه ۲۰ درصد از سهام شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران در فرابورس ایران خواهیم بود. بر این اساس از ۲۰۰ میلیون سهم «دکپسول» معادل ۴۰ میلیون سهم در بازار دوم فرابورس عرضه می‌شود. حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی در این عرضه اولیه ۲۰۰ سهم است و دامنه نوسان قیمتی در محدوده ۵۶۰ تا ۵۷۰ تومان برای ثبت سفارش مزبور در نظر گرفته شده است.

برچسب‌ها