ممنوعیت نفت روسیه طلا را نزدیک به بالاترین رقم 19 ماهه خود متوقف کرد

ممنوعیت نفت روسیه طلا را نزدیک به بالاترین رقم 19 ماهه خود متوقف کرد

(بلومبرگ) – پس از ممنوعیت واردات نفت روسیه، طلا نزدیک به بالاترین رقم 19 ماهه خود باقی ماند، زیرا نگرانی ها در مورد تورم و رشد اقتصادی باعث افزایش تقاضا برای این دارایی بهشتی ​​شده است.

طلا در سال 2022، 12 درصد رشد کرده است و در حال نزدیک شدن به رکورد خود است زیرا سرمایه گذاران به دنبال ذخیره ارزش در میان تهدید شوک تورمی برای اقتصاد جهانی هستند. بر اساس داده‌های اولیه جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ، دارایی‌ها در صندوق‌های قابل معامله با پشتوانه طلا به بالاترین میزان از مارس 2021 رسیده است و در سال جاری حدود 152 تن جریان داشته است.

تأثیر جنگ در اوکراین و تحریم‌های روسیه در سرتاسر جهان طنین انداز شده است و باعث افزایش مشکلات عرضه کالاها شده است. آخرین اقدام ایالات متحده و بریتانیا برای ممنوعیت واردات نفت روسیه، نگرانی‌های بیشتری را نسبت به تشدید فشار قیمت‌ها به دلیل افزایش هزینه‌های مواد خام مانند مواد غذایی، انرژی و هزینه‌های فلزات برانگیخته است.

هووی لی، اقتصاددان در شرکت بانکداری خارج از چین، گفت: «ممنوعیت نفت روسیه توسط ایالات متحده باعث ایجاد آشفتگی تورمی بیشتر می‌شود. اما با این حال، احساس می‌کنیم که لحظه‌ای سقوط است. با این ممنوعیت، انتظار می رود نفت به راحتی با رکوردهای جدیدی معامله شود. با این همبستگی، درک اینکه چرا طلا نیز ممکن است به زودی با رکورد جدیدی معامله شود، دشوار نیست.

هر اونس طلا در ساعت 10:24 صبح در سنگاپور با 0.2 درصد کاهش به 2047.05 دلار رسید. قیمت ها در روز سه شنبه به 2070.44 دلار رسید که تنها 5 دلار کمتر از بالاترین رکورد ثبت شده در آگوست 2020 است.

سیتی گروپ (NYSE:C) با توجه به اینکه “بازارهای مالی با افزایش تورم، عدم اطمینان ژئوپلیتیک و خطرات ناشی از رکود دست و پنجه نرم می کنند”، قیمت اسمی طلا طی سه ماه آینده باید از 2125 دلار عبور کند و تا پایان سال 2022 در محدوده بالاتری معامله شود. تحلیلگران از جمله آکاش دوشی در گزارشی به تاریخ 8 مارس گفتند.

پالادیوم به دلیل نگرانی در مورد اختلالات احتمالی عرضه، رشد 3 درصدی را تجربه کرد زیرا روسیه حدود 40 درصد از فلز استخراج شده در سطح جهان را تولید می کند. نقره و پلاتین هر دو نزدیک به بالاترین حد ماه ژوئن معامله شدند.

برای مشاهده آخرین اخبار طلا و ارز می‌توانید اپلیکیشن سیگنال را نصب نموده و وارد کاشی طلا و ارز شوید.

برچسب‌ها