توصیه همتی به مردم درباره بازار ارز

توصیه همتی به مردم درباره بازار ارز
خلاصه اخبار

رئیس کل بانک مرکزی گفت: نوسانات نرخ ارز الزاماً اقتصادی نیست و محصول متغیرهای سیاسی است، لذا با توجه به تغییرات مداوم شیب و جهت متغیرهای سیاسی، توجه مردم را به ریسک زیاد این بازار جلب می‌کنم.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در پست اینستاگرامی جدید خود اظهار کرد: لازم دیدم چند نکته را به مردم عزیز توضیح دهم.

وی در این باره ادامه داده، در قضیه تبدیل رمز دوم ایستای بانکی به رمز پویا به حوزه فناوری تاکید کردم که دقت بیشتری کنند که اجرای طرح برای تأمین امنیت حساب‌ها نباید به کسب و کارهای نوپا لطمه بزند و در اجرای آن هیچ هزینه‌ای نباید به مشتریان بانک‌ها تحمیل شود.

همتی افزوده که این روزها با موج اخبار سیاسی، نرخ ارز نوسانات زیادی را تجربه کرده است که الزاماً اقتصادی نیست و محصول متغیرهای سیاسی است، چراکه عوامل بنیادی اقتصادی در این مدت تغییرات قابل توجهی نداشته‌اند؛ لذا با توجه به تغییرات مداوم شیب و جهت متغیرهای سیاسی، توجه مردم را به ریسک زیاد این بازار جلب می‌کنم.

او در پایان تاکید کرده که در کنار تلاش‌های دولت برای افزایش صادرات نفت، کنترل هزینه‌ها و راه‌های مختلف تأمین منابع مالی جایگزین در بودجه، اعتقاد راسخ دارم که اجتناب از پولی کردن کسری بودجه باید یک اصل غیر قابل مناقشه باشد و باید راه‌های دیگری را برای افزایش درآمدها دنبال کرد.

منبع: tejaratnews.com