توسعه سواحل مکران با جدیت پیگیری شود

توسعه سواحل مکران با جدیت پیگیری شود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، محمد اسلامی سه شنبه شب در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان افزود: ایجاد بندر اقیانوسی با سرمایه گذاری بخش خصوصی، تسریع در راه‌اندازی پایانه نفتی، ایجاد ظرفیت های نفت و گاز و پتروشیمی و همچنین راه اندازی شهرک صنعتی از برنامه‌های مصوب حوزه اقتصاد مقاومتی برای توسعه […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

محمد اسلامی سه شنبه شب در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان افزود: ایجاد بندر اقیانوسی با سرمایه گذاری بخش خصوصی، تسریع در راه‌اندازی پایانه نفتی، ایجاد ظرفیت های نفت و گاز و پتروشیمی و همچنین راه اندازی شهرک صنعتی از برنامه‌های مصوب حوزه اقتصاد مقاومتی برای توسعه سواحل مکران است.

وی بیان داشت: تکمیل کریدور ساحلی جنوب کشور نیز در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار دارد و از همه فرصت های بودجه ای برای این کار استفاده می کنیم.

این مقام مسوول اظهارداشت: در حوزه راه و شهرسازی در سراسر کشور شاهد فعالیت و ساخت و ساز هستیم و نشاط و رونق خوبی از این لحاظ وجود دارد.

اسلامی ادامه داد: در حوزه نوسازی بافت های فرسوده نیز اختیارات بازآفرینی به استان ها تفویض شده و باید با استفاده از توانمندی شرکت‌های معتبر این کار به خوبی در شهر بندرعباس انجام شود.

توجه ویژه به ساخت راه های جدید در بشاگرد

وزیر راه و شهرسازی همچنین از توجه ویژه به ساخت راه‌های جدید در شهرستان بشاگرد خبر داد و گفت: در سال جاری به این موضوع به عنوان یک اولویت توجه خواهیم کرد.

اسلامی یادآور شد: نهضت ساخت راه‌های جدید در بشاگرد ایجاد می شود تا این شهرستان از این لحاظ ارتقای قابل توجهی پیدا کند.

وی بر ضرورت هماهنگی، انسجام و یکپارچگی دستگاه های استانی برای توسعه هرمزگان تاکید کرد وگفت: باید مردمی کردن اقتصاد و تسهیل فرآیند جذب سرمایه‌گذاران و پاسخگویی مناسب، مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برای توسعه پایدار استان هرمزگان باید برنامه توسعه متوازن و فراگیر داشته باشیم و همچنین زیرساخت ها و زیربناهای مورد نیاز ایجاد شود.