توسعه روبو تاکسی توسط شرکت های Geely و Waymo

توسعه روبو تاکسی توسط شرکت های  Geely و Waymo
خلاصه اخبار

شرکت های وایمو و جیلی در حال توسعه یک تاکسی رباتی تمام الکتریکی هستند. این محصول جیلی برای استفاده در ناوگان خودمختار Waymo One به ایالات متحده می رود. Waymo و خودروساز چینی Geelyدر زمینه تولید یک وسیله نقلیه تماما الکتریک با یکدیگر همکاری کرده اند. وایمو شرکت خودروهای خودران آلفابت قصد دارد  چند سال […]

شرکت های وایمو و جیلی در حال توسعه یک تاکسی رباتی تمام الکتریکی هستند. این محصول جیلی برای استفاده در ناوگان خودمختار Waymo One به ایالات متحده می رود.

Waymo و خودروساز چینی Geelyدر زمینه تولید یک وسیله نقلیه تماما الکتریک با یکدیگر همکاری کرده اند. وایمو شرکت خودروهای خودران آلفابت قصد دارد  چند سال آینده خودروی جدید جیلی را به ناوگان خودران Waymo One خود در ایالات متحده اضافه کند.

روبوتاکسی برقی دارای فناوری بدون راننده است و از  پلتفرم جدیدی که توسط Zeekr، برند سوئدی EV جیلی توسعه یافته است، استفاده خواهد کرد. تاکسی در مرکز تحقیق و توسعه Zeekr در گوتنبرگ، سوئد طراحی و توسعه خواهد یافت. زیکر که در آمریکا نسبتا ناشناخته است، اولین مدل EV خود را با نام 001 در اوایل سال جاری معرفی کرد و تحویل آن را در اکتبر آغاز کرد.

این روبوتاکسی هنوز نامش مشخص نیست. کانسپت الکتریکی سواری که در این عکس ها نشان داده شده است، دارای بدنه ای شبیه به ون، درهای کشویی به سبک اسپلیت و چرخ های آیرو دینامیک است.  طراحی بدون ستون Bهمراه با ارتفاع کم، سوار شدن و خروج مسافران را در هنگام پیکاپ و تخلیه آسان می کند.

در مورد فضای داخلی خودرو نیز می‌توان گفت صندلی‌های کاملاً قابل تنظیم، کفی مسطح، صفحه‌نمایش بزرگ نصب‌شده روی داشبورد، و فضای سر و پا بسیار زیاد است. البته هیچ فرمان و پدال هم وجود ندارد. وایمو می‌گوید ربوتاکسی طراحی شده توسط Zeekr برای جا دادن بیشتر مسافران، دارای پریزهای شارژ الکترونیکی دستگاه نیز خواهد بود. مشارکت Geely و Waymo تنها یکی از چندین موردی است که در صنعت خودرو به ثمر نشسته است. با توجه به سن زودهنگام خودروهای خودمختار و بازار رو به رشد خودروهای برقی انتظار می‌رود در سال‌های بعد شاهد همکاری های بیشتری ازاین قبیل باشیم.

سیگنالی های عزیز برای مشاهده اخبار و قیمت های بروز خودرو می‌توانید اپلیکیشن سیگنال را نصب نموده و وارد بخش خودرو شوید.