توسعه‌دهندگان بیت‌کوین کش: اگر اقدامی صورت نگیرد، بیت‌کوین ‌کش از بین خواهد رفت

توسعه‌دهندگان بیت‌کوین کش: اگر اقدامی صورت نگیرد، بیت‌کوین ‌کش از بین خواهد رفت
خلاصه اخبار

پس از عرضه‌ی هاردفورک بیت‌کوین کش(با نماد BCH) و به وجود آمدن جنگ هش بین طرفداران دو رمزارز جدیدی بیت‌کوین SV و بیت‌کوین کش ABC، هزینه‌های زیادی به وجود آمد و باعث شد که توسعه‌دهندگان بیت‌کوین کش دچار مشکلات مالی فراوانی شوند. حال به نظر می‌رسد که توسعه‌دهندگان این پروژه‌ی رمزارزی معتقد‌اند اگر کاری در رابطه با این مسئله صورت نگیرد، پروژه‌ی بیت‌کوین کش به زودی از بین خواهد رفت.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، جامعه‌ی بیت‌کوین کش نیز پس از اعلام این هاردفورک به دو قسمت مجزا تقسیم شد که در نهایت به «جنگ هش» بیت‌کوین ‌کش منجر شد. سازمان‌های که از این دو رمزارز پیروی می‌کردند، به رقابت با یکدیگر پرداختند تا بتوانند بیشترین قدرت هش ممکن را برای شبکه‌ی خود در اختیار بگیرند.
طبق مطالعاتی که توسط BitMex انجام گرفته، این جنگ هش در مجموع بیش از ۱۴ میلیون دلار هزینه در بر داشته است.
حال به نظر می‌رسد که طبق یک تصویر منتشر شده از صحبت‌های توسعه‌دهندگان در رسانه‌ی اجتماعی تلگرام، این هزینه‌ها بر روی توسعه‌دهندگان بیت‌کوین کش که برای جمع‌آوری سرمایه‌ جهت توسعه‌های پیش روی شبکه‌ی این رمزارز با مشکل مواجه شده‌اند، دردسر ساز شده است.
کریس پاسیا(Chris Pacia) توسعه‌دهنده‌ی بیت‌کوین کش Openbazaar اعلام نموده که «اگر کاری انجام داده نشود،‌ کار رمزارز بیت‌کوین ABC به پایان رسیده و بیت‌کوین کش نیز دیگر وجود نخواهد داشت».

توسعه‌دهندگان بیت‌کوین کش: اگر اقدامی صورت نگیرد، بیت‌کوین ‌کش از بین خواهد رفت


جمع‌آوری سرمایه به شیوه‌ی غیرمتمرکز


با اینکه توسعه‌دهندگان بیت‌کوین ‌کش برای ادامه‌ی روند کار پروژه‌ی خود به سرمایه و پول نیاز دارند، آن‌ها به دنبال راهی هستند که بتوانند این سرمایه‌ی را از طریق روش‌های غیرمتمرکز بدست آورند.

یک کاربر دیگر با اشاره به گفته‌های آقای آموری سچت(Amaury Sechet) یکی از توسعه‌دهندگان بیت کوین ABC اظهار داشت:

آموری در رابطه با بودجه‌ی ساختاری شکایت می‌کند و هیچ‌کس نمی‌داند که چگونه باید مشکلاتی را حل کرد که شامل تمرکز قدرت و یا نیاز به اعتمادسازی نیستند.

کاربران این گروه تلگرامی نظرات متضادی در رابطه با روش‌های جهت جمع‌آوری بودجه توسط آقای سچت داشتند.
به عنوان مثال کاربری نوشته است که «من متوجه نمی‌شود که چرا کمک‌های مالی از سمت نهاد‌های بزرگ نمی‌تواند مثمر ثمر واقع شود، برای مثال ابتکار Bitcoin.com که اخیرا برای جمع‌آوری پول انجام داده است». آقای کریس پاسیا نیز در پاسخ به این سوال اعلام نموده:
این کمک‌های مالی کارآمد نیستند زیرا هیچ کس کمک مالی نکرده است. این روند کمک مالی احتمالی نمی‌تواند به هدف خود برسد، هدفی که به مراتب کمتر از آنچه است که مورد نیاز می‌باشد.
با توجه به گفته‌های پاسیا، شرکت‌های «چند رمزارزی» دلیل کمبود بودجه‌ی روند توسعه‌ی بیت‌کوین کش هستند. وی در رابطه با این موضوع اعلام نموده:
براساس آنچه من مشاهده می‌کنم، مشکل عمده این است که تمام کمپانی‌های بزرگی که از بیت‌کوین کش سود می‌برند، کمپانی‌های چند رمزارزی یا multi-coin هستند. اگر بیت‌کوین ‌کش دچار مشکل شود، آن‌ها شانه بالا انداخته و بدون توجه به مسائل پیش آمده برای این رمزارز به کار خود ادامه می‌دهند. این شرکت‌ها عملا هیچ انگیزه‌ای برای تامین سرمایه‌ی بیت‌کوین کش ندارند.

برنامه‌ریزی برای جمع‌آوری۸۰۰ واحد بیت‌کوین کش


پلت‌فرم Bitcoin.com با همکاری سایر پروژه‌های فعال و سازمان‌هایی همچون Electron Cash و انجمن توسعه‌ی FVNI، در روز ۳۰ام ماه می یک برنامه‌ی تامین مالی در جهت حمایت از تیم توسعه‌ی بیت‌کوین کش راه‌اندازی کرده است.
هدف این برنامه‌ی تامین مالی در مرحله‌ی اول جمع‌آوری ۸۰۰ واحد بیت‌کوین کش(معادل حدودی ۳۴۸ هزار دلار) تا روز ۱ام آگوست است. تا به امروز ۳۴۸ واحد رمزارز بیت‌کوین کش اهدا شده و این برنامه به ۴۳ درصد از هدف خود دست یافته است.
اگر گفته‌های آقای پاسیا درست باشد و پول حاصل از این برنامه‌ی جمع‌آوری سرمایه بسیار کمتر از نیاز‌های آن‌ها باشد، پس می‌توان گفت که به نظر می‌رسد توسعه‌دهندگان بیت‌کوین کش در یک وضعیت مالی بسیار بد گرفتار شده‌اند.
با این حال، اگر این روند تامین سرمایه به هدف خود برسد، پول حاصل از آن می‌تواند برای مدتی کافی باشد تا این توسعه‌دهندگان بتوانند تا زمانی که یک روش و راه‌حل بلند مدت برای مسائل مالی خود پیدا کنند، همچنان روند توسعه را ادامه دهند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.