تورم زمین ۲ برابر تورم مسکن شد

تورم زمین ۲ برابر تورم مسکن شد
خلاصه اخبار

قیمت یک متر مربع زمین مسکونی در زمستان سال 97 نسبت به مدت مشابه سال 96 بیش از 121 درصد افزایش یافته است. این میزان دو برابر افزایش قیمت مسکن در همین دوره است. میزان رشد قیمتی مسکن در این دوره 59.8 درصد محاسبه شده است.

به گزارش سیگنال نقل از تجارت‌نیوز، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زمین یا زمین ساختمان کلنگی در زمستان سال ۹۷ نسبت به زمستان ۹۶ رشد ۱۲۱٫۹ درصدی و نسبت به پاییز ۹۷ رشد ۳۶٫۶ درصد داشته است.
بر اساس گزارشی که مرکز آمار ایران از معاملات زمین در زمستان سال گذشته منتشر کرده، تعداد معالات زمین در زمستان سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۸٫۶ درصدی و نسبت به فصل قبل ۱۸٫۸ درصد افزایش یافته است.
متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای مسکونی کشور در زمستان سال ۹۷ نسبت به زمستان سال ۹۶ رشد ۵۹٫۸ درصدی داشته اما در این مقایسه تعداد این معاملات ۱۶٫۶ درصد کاهش داشته است.
همچنین متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای مسکونی کشور در زمستان سال گذشته نسبت به سال ۹۶ رشد ۱۱٫۵ درصدی در ارزش و رشد ۱۰٫۳ درصدی در تعداد داشته است.

اجاره بها ماهانه یک متر مربع زیربنای مسکونی کشور در زمستان سال گذشته نسبت به زمستان سال ۹۶ رشد ۱۹٫۲ درصدی در قیمت داشته است اما از نظر تعداد ۱۵٫۵ درصد افت کرده است.
همچنین در فصل زمستان سال گذشته نسبت به پاییز قیمت اجاره‌بها ۱٫۸ درصد افزایش داشته اما در تعداد آن در کاهش ۱۳٫۳ درصدی را به ثبت رسانده است.

برچسب‌ها