توئیت زودهنگام جانت یلن باعث شد بیت کوین از 41 هزار دلار عبور کند

توئیت زودهنگام جانت یلن باعث شد بیت کوین از 41 هزار دلار عبور کند

بیت کوین (BTC) در اوایل روز چهارشنبه افزایش یافت و پس از اظهارات فاش شده جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده مبنی بر اینکه دستور قریب الوقوع کریپتو جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن، رویکرد سازنده ای را در تنظیم صنعت دارایی های دیجیتال اتخاذ خواهد کرد، بازار ارزهای دیجیتال را بالاتر برد.

یلن در بیانیه‌ای که قرار بود روز چهارشنبه منتشر شود، اما اواخر روز سه‌شنبه منتشر شد، گفت: «یک فرمان اجرایی رئیس‌جمهور در مورد ارزهای دیجیتال از نوآوری مسئولانه حمایت می‌کند، زیرا سیاست‌های ایالات متحده را در بین آژانس‌ها هماهنگ می‌کند.»

یلن افزود:

«بر اساس فرمان اجرایی، خزانه داری با همکاران بین سازمانی برای تهیه گزارشی در مورد آینده پول و سیستم های پرداخت شریک خواهد شد.»

پس از اینکه CoinDesk نظرات یلن را گزارش کرد، بیت کوین قیمت پیشنهادی خود را افزایش داد و تقریباً 7 درصد افزایش یافت و به 41900 دلار رسید. با توجه به داده‌های CoinDesk، سایر ارزهای رمزنگاری برجسته مانند ETH، SOL، LUNA از این روش پیروی کردند.

فرمان اجرایی مورد انتظار کاخ سفید در مورد ارزهای رمزنگاری شده اخیراً توجه زیادی را به خود جلب کرده است، زیرا این گمانه زنی ها مبنی بر اینکه روس های ثروتمند می توانند از بیت کوین و استیبل کوین های دلاری برای دور زدن تحریم های اقتصادی اعمال شده توسط غرب استفاده کنند. بسیاری از تحلیلگران نگرانند که دولت بایدن موضع سختی در قبال بخش در حال تحول کریپتو اتخاذ کند.

در حالی که نظرات یلن یک رویکرد متعادل را نشان می دهد، نگرانی ها در مورد استفاده از کریپتو برای تامین مالی غیرقانونی همچنان وجود دارد. در بیانیه حذف شده یلن آمده است:

«دستور اجرایی به خطرات مربوط به تأمین مالی غیرقانونی، حمایت از مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران و جلوگیری از تهدیدات علیه سیستم مالی و اقتصاد گسترده‌تر می‌پردازد».

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.