تمدید مهلت ایران برای اجرای استانداردهای FATF

تمدید مهلت ایران برای اجرای استانداردهای FATF
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، گروه ویژه  اقدام مالی موسوم به FATF برای چندمین بار مهلت ایران برای تصویب و اجرای استانداردهای مورد نظر این گروه را تمدید کرد. گروه ویژه اقدام مالی طی  بیانیه ای اعلام کرد ایران تا اکتبر 2019 فرصت دارد از استانداردهای این گروه پیروی کند یا با مقررات […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، گروه ویژه  اقدام مالی موسوم به FATF برای چندمین بار مهلت ایران برای تصویب و اجرای استانداردهای مورد نظر این گروه را تمدید کرد.

گروه ویژه اقدام مالی طی  بیانیه ای اعلام کرد ایران تا اکتبر 2019 فرصت دارد از استانداردهای این گروه پیروی کند یا با مقررات بازرسی دقیق برای تمام گروه های مالی با توجه به شاخه ها و شعبه های آنها در ایران رو به رو می شود.

این  اطلاعیه در بحبوحه افزایش درگیری‌ها در منطقه منتشر شد. دولت ترامپ ایران را مقصر یک سری حملات در خلیج فارس از اواسط ماه می می‌داند که شامل حمله به دو نفتکش در هفته گذشته و ساقط شدن یک پهپاد نیروی دریایی آمریکا در اوایل همین هفته می شود.

آمریکا مدعی است ایران در جلوگیری از جریان غیر قانونی پول و تروریست مالی عامدانه شکست خورده است.

 استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا گفت اگر ایران پولشویی سیستماتیک و ناکارایی های مالی را محدود نکند، گروه ویژه اقدام مالی می‌تواند وارد عمل شود.

 منوچین گفت این گروه به شکست عامدانه ایران در برخورد با پولشویی سیستماتیک و تروریسم مالی پاسخ می دهد.

برچسب‌ها