تلاش ۲ ساله امریکا برای افزایش ظرفیت پالایشگاهی به باد رفت

تلاش ۲ ساله امریکا برای افزایش ظرفیت پالایشگاهی به باد رفت
خلاصه اخبار

بسته شدن یک پالایشگاه نفتی در فیلادلفیا که ماه گذشته به خاطر آتش‌سوزی مهیبی ویران شد، تقریبا دو سال موفقیت آمریکا را در افزایش ظرفیت پالایشگاهی از بین برد.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، فیلادلفیا انرژی سولوشنز اعلام کرد پس از آتش‌سوزی ۲۱ ژوئن در یک بخش از این پالایشگاه که واحد افزودن آلکیل به هیدروکربن‌ها را نابود کرد، در تابستان پالایشگاه خود را با ظرفیت ۳۳۵ هزار بشکه در روز می‌بندد.عملیات بستن این پالایشگاه هفته گذشته آغاز شده و تا اواخر اوت ادامه دارد و کل ظرفیت پالایشگاهی آمریکا را حدود ۲ درصد کاهش می‌دهد و به ۴۶/ ۱۸ میلیون بشکه در روز می‌رساند.

طبق اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ظرفیت پالایشگاهی این کشور در اوایل ژانویه ۸/ ۱۸ میلیون بشکه بود که نسبت به ۶/ ۱۸ میلیون بشکه اوایل ۲۰۱۷ افزایش داشت.اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش ۲۰۱۹ خود در مورد ظرفیت پالایشگاهی آمریکا نوشت تعداد پالایشگاه‌های فعال این کشور در سال گذشته سه تا کم شده و حالا ۱۳۲ پالایشگاه است، درحالی که ظرفیت پالایشگاهی این کشور ۲۰۴ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.حدود ۵۵ درصد رشد ظرفیت پالایشگاهی آمریکا در سال گذشته مربوط به پالایشگاه‌های حاشیه گالف کوست می‌شد.

پالایشگاه‌های ایالت تگزاس به تنهایی مسوول ۴۲درصد این افزایش ظرفیت بودند.افزایش بزرگ بعدی در ظرفیت پالایشگاهی آمریکا در ۲۰۲۲ خواهد بود، وقتی اکسون موبیل واحد تقطیر نفت خام خود را با ظرفیت ۲۵۰ هزار بشکه در روز راه‌اندازی کند. این واحد در پالایشگاه بیمونت با ظرفیت بیش از ۳۶ میلیون بشکه در روز آغاز به کار خواهد کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.