تلاش های گسترده کره جنوبی برای ازسرگیری مذاکرات آمریکا و کره شمالی

تلاش های گسترده کره جنوبی برای ازسرگیری مذاکرات آمریکا و کره شمالی
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،  وزارت خارجه کره جنوبی در گزارشی به مجلس ملی این کشور اعلام کرد: توان دیپلماتیک خود را صرف تضمین ازسرگیری مذاکراتی می کنیم که به پیشرفتی واقعی تلاش های مربوط به خلع سلاح هسته ای کامل و برقراری صلحی پایدار منتهی خواهد شد. وزارت خارجه کره جنوبی افزود، […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،  وزارت خارجه کره جنوبی در گزارشی به مجلس ملی این کشور اعلام کرد: توان دیپلماتیک خود را صرف تضمین ازسرگیری مذاکراتی می کنیم که به پیشرفتی واقعی تلاش های مربوط به خلع سلاح هسته ای کامل و برقراری صلحی پایدار منتهی خواهد شد.
وزارت خارجه کره جنوبی افزود، از طریق ارتباط با همه سطوح کره شمالی و آمریکا راهبردهای مذاکرات گروه کاری را هماهنگ می کنیم و پیامی هماهنگ شده می فرستیم.
این وزارت خانه همچنین از تلاش خود برای تشویق کشورهای همسایه، از جمله چین، روسیه و ژاپن،‌ به ایفای نقشی سازنده در روند مذاکرات صلح کره شمالی خبر داد.
روزنامه جونگانگ کره جنوبی نیز امروز(دوشنبه) نوشت، رهبر کره شمالی، رئیس جمهوری آمریکا را به سفر به پیونگ یانگ دعوت کرد.
پیونگ یانگ سه شنبه پیش قبل از آزمایش موشکی، از تمایل کره شمالی برای ازسرگیری مذاکرات هسته ای با آمریکا در اواخر ماه جاری میلادی(سپتامبر) خبر داده بود.
ترامپ و کیم در نشست ۳۰ ژوئن(۹ تیر) در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره با ازسرگیری مذاکرات کارشناسان دو کشور موافقت کردند.   ترامپ پس از پایان این نشست اعلام کرد، این مذاکرات به زودی(دو تا سه هفته آینده) ازسرگرفته می شود. اما مذاکرات هسته ای آمریکا و کره پس از نشست بی نتیجه ترامپ و کیم در هانوی ویتنام متوقف شد.
سران آمریکا و کره شمالی اولین نشست خود را در سنگاپور برگزار کردند و به توافقی مبهم در زمینه خلع سلاح هسته ای کره شمالی در ازای لغو تحریم های آمریکا دست یافتند که تا کنون عملی نشده است.