دانلود اپلیکیشن

تلاش بانک صادرات برای افزایش سهم بازار

تلاش بانک صادرات برای افزایش سهم بازار
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، به گفته وی در حال حاضر مانده منابع این بانک به ۱۶۷ هزار میلیارد تومان رسیده که معادل ۹ درصد منابع در بازار پول است. وی افزود:  طبق برنامه تدوین شده تلاش می‌کنیم این سهم تا پایان سال‌جاری به بیش از ۱۰ درصد برسد که معادل ۲۰۰ […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

به گفته وی در حال حاضر مانده منابع این بانک به ۱۶۷ هزار میلیارد تومان رسیده که معادل ۹ درصد منابع در بازار پول است. وی افزود:  طبق برنامه تدوین شده تلاش می‌کنیم این سهم تا پایان سال‌جاری به بیش از ۱۰ درصد برسد که معادل ۲۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود. دکتر صیدی که از بهمن‌ماه سال ۹۶ مدیریت بانک صادرات را به عهده گرفته است زیان عملیاتی این بانک در سال ۹۶ را معادل ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود:  در سال یاد شده روزانه معادل ۱۰ میلیارد تومان زیان به بانک تحمیل می‌شد که هر روز در حال افزایش بود. مدیرعامل بانک صادرات یادآور شد:  در پایان سال ۹۶ در این بانک سه برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در دستور کار قرار گرفت که برنامه کوتاه‌مدت بازگشایی نماد بانک در بورس و کند شدن روند زیان‌دهی بود. در برنامه میان مدت نیز به حداقل رساندن زیان بانک و در برنامه بلندمدت ورود به منطقه سودآوری در دستور کار بود. به گفته مدیرعامل بانک صادرات این برنامه‌ها با کمک مدیران توانمند بانک پیگیری شد به طوری که بانک صادرات در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خردادماه ۹۸ به ازای هر سهم یک ریال سود محقق کرد و بر این اساس از روند زیاندهی خارج شد و پس از ۳۶ ماه برای نخستین بار درآمدها از هزینه‌ها پیشی گرفت در حالی که در مدت مشابه سال قبل از آن به ازای هر سهم ۵۴ ریال زیان محقق کرده بود. به گزارش خبرنگار ما در جریان این بازدید، مدیرعامل بانک صادرات با دکتر علیرضا بختیاری مدیر گروه رسانه‌ای «دنیای‌اقتصاد» نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. دکتر صیدی در این دیدار با تبریک روز خبرنگار از روزنامه «دنیای‌اقتصاد» و زیرمجموعه‌های آن به عنوان یک مجموعه حرفه‌ای یاد کرد و افزود:  در شرایط فعلی با وجود شبکه‌های مجازی، انتشار روزنامه کار بسیار مشکلی است و رسانه مکتوبی می‌تواند به بقای خود ادامه دهد که جذابیت‌های زیادی داشته باشد و اعتماد مخاطبان خود را جلب کند. دکتر صیدی تاکید کرد:  انصافا روزنامه  «دنیای‌اقتصاد» توانسته است این جذابیت را ایجاد کند و زیرمجموعه‌های دیگر آن مثل هفته‌نامه تجارت‌فردا و فایننشال تریبیون هم همگام با روزنامه «دنیای‌اقتصاد» عملکردی حرفه‌ای را به نمایش گذاشته‌اند. در این دیدار دکتر علیرضا بختیاری مدیر گروه رسانه‌ای «دنیای‌اقتصاد» هم با تشکر از حضور مدیران بانک صادرات در این گروه رسانه‌ای گفت:  مجموعه «دنیای‌اقتصاد» از ابتدای انتشار، خط فکری مشخص و مستقلی را دنبال کرده‌ است و از گرایش به جناح‌های سیاسی کشور اجتناب می‌کند. وی افزود:  در حال حاضر روزنامه انگلیسی فایننشال تریبیون زیان‌ده است، اما مسوولیت ملی ما ایجاب می‌کند تا این تنها روزنامه اقتصادی مستقل را که به زبان انگلیسی منتشر می‌شود برای اطلاع‌رسانی به مسوولان و فعالان اقتصادی خارجی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در کشور حفظ کنیم. دکتر علیرضا بختیاری همچنین از راه‌اندازی یک تلویزیون اینترنتی ازسوی گروه رسانه‌ای «دنیای‌اقتصاد» خبر داد که مراحل آزمایشی آن به پایان رسیده و به‌زودی افتتاح می‌شود. به گفته وی این سایت اینترنتی که تمامی ویژگی‌های یک تلویزیون حرفه‌ای را دارد «اکو ایران» نام دارد و تولید برنامه‌های خبری و تحلیل اقتصادی، چارچوب کلی آن را تشکیل می‌دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها
نظرات کاربران
  • محمد میرزاده

    واقعا این بانک قابل اعتماد هست

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
30 مهر 1399