تقسیم 5/ 14 ریال به ازای هر سهم بانک کارافرین

تقسیم 5/ 14 ریال به ازای هر سهم بانک کارافرین
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، در این مجمع مقرر شد به‌منظور ارتقای نسبت‌های عملیاتی بانک و با توجه به الزامات بانک مرکزی درخصوص افزایش سرمایه، مبلغ ۹۳۰ میلیارد ریال از محل سود سال‌جاری انتقالی به حساب سایر اندوخته‌ها و همچنین مانده سود انباشته تا مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین منابع افزایش […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، در این مجمع مقرر شد به‌منظور ارتقای نسبت‌های عملیاتی بانک و با توجه به الزامات بانک مرکزی درخصوص افزایش سرمایه، مبلغ ۹۳۰ میلیارد ریال از محل سود سال‌جاری انتقالی به حساب سایر اندوخته‌ها و همچنین مانده سود انباشته تا مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین منابع افزایش سرمایه بانک در نظر گرفته شود و تمهیدات و تشریفات قانونی انجام افزایش سرمایه صورت پذیرد. به همین منظور و با عنایت به الزامات قانونی تجارت مقرر شد ۱۰ درصد سود سال‌جاری تقسیم شود. همچنین استماع گزارش هیات‌مدیره و گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی درخصوص عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ و اتخاذ تصمیم نسبت به میزان سود تقسیمی، تعیین پاداش اعضای هیات‌مدیره برای عملکرد سال مالی ۱۳۹۷ و تعیین حق حضور اعضای غیرموظف هیات‌مدیره برای سال مالی ۱۳۹۸، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی‌های شرکت، انتخاب بازرس و حسابرس اصلی و علی‌البدل برای سال مالی ۱۳۹۸ و تصویب حق‌الزحمه حسابرس و بازرس برای سال مالی ۱۳۹۷، از موارد دیگری بود که در این جلسه مطرح شد و به تصویب رسید. در این مجمع که به ریاست دکتر محمدرضا فرزین رئیس هیات‌مدیره بانک کارآفرین تشکیل شده بود، حمید تهرانفر مدیرعامل این بانک گزارش عملکرد سال ۱۳۹۷ را ارائه کرد و گفت: در سال گذشته به‌رغم تمامی مشکلات موجود ناشی از تحریم‌ها و آثار مترتب آن بر اقتصاد کشور، مدیریت اجرایی بانک توانست با حمایت‌های هیات‌مدیره و دیگر همکاران متخصص بر تمامی مشکلات فائق آید. تهرانفر با اشاره به کارنامه موفق این بانک در سال گذشته گفت: در آستانه بیستمین سالگرد تاسیس بانک کارآفرین به عنوان یکی از پرافتخارترین و پیشتازترین بانک‌های خصوصی کشور قرار داریم. سنگ بنای این بانک با تفکر خلاقانه، مبتکرانه و بدیع و توسط افرادی توانمند، کاردان و خوش‌فکر بنا نهاده شد. سیاست‌گذاران و مدیران ارشد، به همراه کارکنان متعهد و متخصص این بانک همچنان بر روش و اصول اخلاقی خود مبنی بر ارائه خدمات باکیفیت به مشتریان و منتفع کردن کلیه ذی‌نفعان و از جمله سهامداران محترم، تمام مساعی و تلاش خود را به کار می‌برند و همچنان در مسیر پیشرفت و موفقیت گام‌های بلند و استواری برمی‌دارند. وی با اشاره به موفقیت‌های بانک کارآفرین در سال گذشته اظهار کرد: کسب تندیس بلورین نهمین جایزه ملی مدیریت مالی، کسب رتبه دهم از لحاظ شاخص بازدهی فروش بر اساس رتبه‌بندی صد شرکت برتر IMI-۱۰۰ و همچنین کسب تندیس نقره‌ای نخستین دوره جایزه ملی حسابرسی داخلی در چهارمین کنگره سالانه انجمن حسابرسان داخلی ایران، از جمله دستاوردهای بانک کارآفرین در سال گذشته بود که با همت جمعی از کارکنان، به افتخارات و موفقیت‌های قبلی افزوده شد. مدیرعامل بانک کارآفرین در بخش دیگری از سخنانش گفت: سرمایه بانک در بدو تاسیس ۲۰۰ میلیارد ریال بوده که در سال ۱۳۹۳، پس از چند نوبت افزایش سرمایه به رقم ۸۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته است. وی یادآور شد: در حال حاضر سهامداران بانک را ۳۹ درصد اشخاص حقیقی و ۶۱ درصد اشخاص حقوقی تشکیل می‌دهند.

 
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها